На горі Піп Іван продовжують відновлювати обсерваторію

Днями відбулося сходження на гору Піп Іван численної делегації українських і польських експертів, представників місцевої влади, науковців, дипломатів та урядовців Республіки Польща на чолі з віце-прем’єром і міністром культури і національної спадщини Польщі Пьотром Глінським.

Він особисто ознайомився з ходом робіт із відновлення астрономічно-метерологічної обсерваторії, які реалізовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника і Варшавський університет за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща. Крім того, вперше з рятувального поста, який працює в стінах об’єкту, міністр зробив телефонний дзвінок у Варшаву.

У найвищому високогірному науковому об’єкті України делегацію зустріли співробітники ДСНС Івано-Франківської області, зокрема, начальник обласного управління ДСНС Володимир Чернецький, який ознайомив гостей з роботою рятувального поста.

У свою чергу ініціатори та головні натхненники проекту ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Студій Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький ознайомили польських партнерів із ходом відновлювальних робіт.

Учасники позитивно оцінили стан виконаних робіт та ознайомились з планом реалізації наступних етапів відбудови обсерваторії. Ігорем Цепендою та Яном Маліцьким було підписано «Лист про наміри», у якому сторони  заявили,  що  в 2017 році продовжать будівельно-відновлювальні роботи.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!