На Івано-Франківщині планують реформувати всі інтернатні заклади

Сьогодні, 21 лютого, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова.

Одним з питань, які розглянули депутати, стало затвердження регіонального плану дій з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Івано-Франківській області на 2019-2026 роки.

“Цей план ми розробили на основі національної стратегії реформування інтернатних закладів та рекомендацій, які дали в Міністерстві соціальної політики. Він зачепить всі райони, всі ОТГ, в яких є інтернатні заклади – мова йде про масштабну реформу та реорганізацію. Звісно, це буде болюче питання – треба думати, що буде з закладами і самими колективами. Процес може розтягнутися на кілька років, і по кожному закладу буде прийматися окреме рішення сесії”, – сказав Іван Ковалик, начальник служби у справах дітей ОДА.

За його словами, на основі Тлумацької школи-інтернату буде створено новий заклад – і рішення про це прийматиметься вже на наступній сесії Івано-Франківської обласної ради. Крім того, в рамках цієї реформи буде припинено діяльність Микуличинської спеціальної школи-інтернату. Але колективи, як запевняють посадовці, буде збережено – ніхто не залишиться без роботи.

З самим планом реформування обласних інтернатів можна ознайомитись за цим посиланням.

Голова комісії Юрій Черневий запитав, чи залучаються до цього процесу місцеві адміністрації та об’єднані громади. Йому відповіли, що РДА і ОТГ долучаються і фінансують оновлення інтернатів.

Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій запитав, що саме планується змінювати.

“У нашій області реально немає закладу, який дозволяв би оздоровлювати таких дітей. Маємо хороші умови, гірські райони, але при цьому роботи в цьому напрямку нема. Плануємо суттєві зміни і оздоровлення значної кількості дітей у Микуличині. Це буде комунальний оздоровчий заклад обласного рівня. Більше того, з кожною дитиною окремо працюватимуть педагоги, і не буде такого, що про чиїсь потреби забудуть”, – відповів йому Віктор Кімакович, директор департаменту освіти ОДА.

Читайте також: У музеї Городенки створять експозицію до 100-річчя ЗУНР і Акту Злуки

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!