Для Богородчан купили систему “Павук”, щоб лікувати дітей із ДЦП

У Богородчанах функціонуватиме реабілітаційна система «Павук», необхідна для лікування дітей з дитячим церебральним паралічем. Її вартість сягає понад 60 тисяч гривень. Такий подарунок місту вирішили зробити представники ТУМА (Товариства Української Молоді Австрії – прим.ред.)

Систему “Павука” передадуть до соціально-реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю, який відкривається при благодійній організації “Світла Надія”. Його керівницею є паралімпійська чемпіонка Надія Стефурак. 21 рік тому вона зламала хребет. Медики розводили руками і не давали їй шансів на життя. Але Надя вижила, стала спортсменкою, завоювала медалі і тепер опікується дітками з інвалідністю.

До слова, у Богородчанському районі є 119 дітей з особливими діагнозами: ДЦП, аутизмом, з хромосомною аномалією, епілепсією. Найближчі реабілітаційні центри знаходяться у Надвірній та Івано-Франківську, але добиратись туди з гірських сіл батькам з хворими дітками важко.

У серпні минулого року Богородчанська районна рада надала приміщення під центр, де проводитимуть реабілітацію для хворих.  Там  вже майже завершено ремонт, триває облаштування кімнат, за пожертви закуплено тренажери.

Надія Стефурак каже, що про систему “Павук” вони навіть мріяти не могли. Мовляв, це річ дуже дорога, але дієва.   “Павук” дозволяє дитині, хворій на ДЦП, компенсувати недостатню м’язову активність і розвивати координацію рухів. А ще він розвиває здатність дитини сидіти, приймати їжу, займатись чимось.

«Такий подарунок – сравжнє диво. Нам відомо, що цього обладнання немає навіть в Івано-Франківську», – наголошує жінка.

До слова:Франківська лікарня отримала обладнання для порятунку передчасно народжених немовлят

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!