На Тлумаччині продовжують ремонтувати дорогу

Під час поточного середнього ремонту автодороги державного значення Р-20 Снятин – Тязів укладено верхній шар щебенево-мастивого асфальтобетону. Нагадуємо, що це – завершальний етап холодного ресайклінгу. Також забезпечено належне водовідведення, влаштовані лотки. Ще буде відповідна дорожня розмітка.

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

Технологія холодної регенерації на всю товщину дорожнього одягу дозволяє отримати ідеальну поверхню без дефектів, які були в старому покритті. Це повністю виключає появу «відбитих тріщин» в новому шарі покриття і продовжує термін його експлуатації в десятки разів

Холодна регенерація – це технологія подрібнення і змішування до однорідного стану шару асфальтового полотна з розташованим під ним матеріалами (підставою, нижнім шаром основи і/або ґрунтовою основою). Часто ця суміш, без будь-яких стабілізуючих добавок, виконує роль нової підстави для нового дорожнього покриття.

Перший етап – подрібнення наявного асфальтобетонного шару з частиною шару основи. Розпушування на глибину до 15-50 см. На цьому етапі з камери змішувача виходить однорідний матеріал добре підібраного гранулометричного складу. Видаляються тріщини, колії, вибоїни і отвори в шарі асфальтобетону.

Додавання (за необхідності) мінерального заповнювача і (або) в’яжучого та ущільнення. Ущільнення проводиться після змішування шару асфальтобетону та доданої речовини. Типова послідовність етапів ущільнення: утиск, основне та фінальне ущільнення.

Далі – влаштування двох шарів асфальтобетону.

Нагадаємо: Держава співфінансуватиме ремонт доріг і мостів Прикарпаття

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!