Негайно зносити загати на Млинівці: громада Підгірок готова до радикальних дій

Сьогодні, 23 травня, під час пленарного засідання сесії Калуської міської ради до депутатів звернулася громада житлового масиву “Підгірки”.

Нагадаємо, саме Підгірки найбільше постраждали від паводку внаслідок проливних дощів 20 травня. Масові підтоплення сталися через розлив річки Млинівка, інформують “Вікна”.

Як випливає зі звернення, причиною бід людей є не лише інтенсивні опади, але й штучно створені загати, незаконні забудови і засмічення русла річки та потічків, які у неї впадають. Це перешкоджає відтоку води і призвело до значних підтоплень не лише прибережних домогосподарств, а й цілого житлового масиву. Люди вимагають у міської влади негайно відновити стандартні русла Млинівки і потічків, ліквідувати каналізаційні стоки і незаконні забудови поблизу річки та підняти мости, а серед них є і самовільно збудовані. У випадку невиконання їхніх вимог, громада налаштована вдатися до радикальних дій.

Також жителі Підгірок направили колективне звернення до місцевої прокуратури, щоб там розібратися з жителями прибережної зони, фактами самовільного захоплення прибережних смуг та звуження русла внаслідок їх діяльності, оскільки це призводить до затоплень під час паводків.

Повідомлялося, що в Підгірках є мешканці, які мають свою техніку,  і вони самовільно відвели русло, відтак утворюються затори, які «піднімають» воду. Громада апелювала до влади: «Не треба дивитися де чиє обійстя, бо люди страждають. Цього разу вже не поступляться».

Також на сесії йшлося про те, що підтопленням сприяють і шість потічків з гори Височанки. У цій ситуації план дій – навести порядок з річкою і потічками, прибрати затори, якщо треба, то зробити поперечні канали для відведення води від житлового масиву. Пропозиція від громади – включити до складу комісії, яка буде вивчати ситуацію, людей від Підгірок, адже вони найкраще знають усі затори і проблемні місця.

Як повідомив секретар міської ради Роман Боднарчук, у Калуші створені 33 групи, які обстежують усі будинки і територію. Після цього будуть робити висновки що робити далі та також визначено постраждалих для виплати їм відшкодування.  Перший заступник міського голови Галина Романко розповіла, що вже виконано всі роботи з відведення і встановлення меж річки Млинівки від витоку до обвідного каналу. Працівники міської ради обходять будинки, вже склали 12 актів, які винесені на розгляд адмінкомісії. Це лише початок. Робота, за словами Галини Романко  потребує тривалого часу, бо в Підгірках дуже щільна забудова.

Утім, жителям Підгірок вже “допекло” і чекати далі наміру вони не мають. Вимагають брати трактор і негайно розривати загати не залежно від того, хто їх набудував. Люди налаштовані радикально і за відсутності реальних і рішучих дій обіцяють вдаватися до перекривання доріг.

Читайте також: На Франківщині зафіксували природне явище, схоже на смерч (відео)

Як виглядають Підгірки після стихії — дивіться у відео “Вікон”:

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!