Прикарпатська митниця підбила підсумки роботи за рік

За підсумками 2016 року Івано-Франківською митницею ДФС очікувані надходження митних платежів до державної казни складуть 1,7 млрд.грн., що на 29 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив під час прес-конференції в.о. начальника Івано-Франківської митниці Левко Прокіпчук.

За його словами, таких результатів митниці вдалось досягти в умовах стабілізації експортних та активізації імпортних операцій. Обсяги експорту з початку року склали 404 млн. доларів США, що на рівні минулого року, а імпорту – 388 млн. доларів США, що на 31 відс. більше.

До теми:  У Франківську на хабарі впіймали посадовців фіскальної служби

Що стосується структури експорту, то вона є сталою впродовж декількох останніх років. Зокрема,  суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності вивозять деревину та вироби з неї, машини та електроустаткування, яєчні суміші, цемент та вироби з нього, покриття пластмасові для підлоги, різноманітна хімічна продукція та текстильні вироби. При імпорті на територію області в основному ввозяться автомобілі, промислове обладнання та устаткування, полімерні матеріали, прокат плоский, папір для виготовлення плит ДСП та папір мішковий.

Також, суттєво виросли обсяги ввезення легкових автомобілів після 1 серпня 2016 року, з набранням чинності Закону України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів. Так, у цей період громадянами було ввезено 1 650 таких авто, або понад 70 відс. оформлених з початку року.

Слід відмітити, що у цьому році продовжується позитивна тенденція переорієнтації зовнішніх ринків торгівлі з країн СНД на Європейський Союз. Так, у 2016 році товарообіг з країнами ЄС збільшився на 24 відс. і становить 590 млн. дол. США. Зокрема, експорт в країни Європейського Союзу збільшився на 13 відс., імпорт з країн ЄС зріс на 37 відс.

Водночас, загальний товарообіг з Росією зменшився на 33 %, а його питома вага у обсягах зовнішньої торгівлі складає майже 5 відс., або 38,5 млн. дол. США. Тобто, відбувся спад експорту вдвічі та імпорту – на 10 %.

З початку року послугами митниці скористались 1130 підприємств регіону та 175 суб’єктів з інших областей.

Разом з тим, за 2016 рік працівники митниці порушили 125 справ про порушення митних правил на суму 1,3 млн. грн., що у 6 разів більше ніж у 2015 році.

Підводячи підсумки роботи протягом 2016 року, Левко Прокіпчук також зазначив, що одним із вагомих факторів реформування митниць є провадження на пунктах митного контролю системи «Єдиного вікна». Даний принцип передбачає автоматизацію роботи митних сервісів, взаємодію митниці з іншими контролюючими органами і підприємствами, спрощення митних процедур, боротьбу з контрабандою і порушеннями митних правил. Зокрема, з використанням цієї системи  у серпні ц.р. митники оформляли лише 3,6 відс. імпортних декларацій, які підлягали відповідним видам контролю, фітосанітарному, санітарно-епідеміологічному та екологічному, у вересні цей показник склав вже 16 відс., у жовтні – 21,1 відсотків, а у листопаді він зріс 29,5 до відсотків.

Загалом у грудні цього року із застосуванням принципу “єдиного вікна” Івано-Франківською митницею ДФС здійснено понад 10 % оформлень, що у двічі більше середнього показника по митницям України.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!