Ріки Лімниця і Чорний Черемош – найчистіші ріки України

Нещодавно представники американської компанії «Waterlife. Earth» проводили дослідження води на території всієї України. До уваги бралося багато чинників, серед яких природна унікальність, екологічний стан, придатність води для споживання, наявність певних мікроорганізмів. За результатами цього дослідження, найчистіші ріки на території нашої держави у Карпатах. До списку переможців увійшли водяні артерії Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Перша у рейтингу річка Лімниця, що протікає у межах Рожнятівського, Калуського і Галицького районів нашої області. Другу сходинку посів Чорний Черемош, повідомили у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

Лімниця бере початок із джерел за 1,5 км на північний схід від гори Велика Кепута на висоті близько 1370 м і впадає в Дністер. За довжиною це найбільша притока Дністра (122 км), басейн її розташований в центральній частині Українських Карпат і на Прикарпатській височині. У верхів’ї (до с. Ясень) річка має характер гірського потоку, що протікає у вузькій V-подібній долині, з випуклими, крутими обривистими схилами, що дуже порізані річковими потоками. Основні притоки – річки Мимода, Турава, Черлен, Чечва, Бережниця.

Ріка Чорний Черемош – ліва притока Черемоша довжиною 87 км, площею водозабору 856 км2, бере початок із джерел на схід від гори Комонова, впадає в Черемош біля с. Устеріки Верховинського району. Основні притоки: Шибени, Дземброня, Бистриць, Ільця, Бережниця, Річка.

Лабораторні дослідження Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів підтверджують, що поверхневі води на ріках Прикарпатті в основному чисті.

Нагадаємо, Вміст кишкової палички у Лімниці перевищує норму майже вп’ятеро

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!