Росія атакувала українські ВМС: усі подробиці

В результаті один член екіпажу ВМС України отримав поранення

В Азовському морі прикордонні катери ФСБ Російської Федерації відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил України. Командування ВМС повідомляє, що росіяни стріляли на ураження. Український малий броньований артилерійський катер “Бердянськ” втратив хід. Є поранений, повідомляє РБК-Україна.

21:27 Арсен Аваков у своєму Twitter опублікував відео нападу корабля РФ на українське судно.

21:24 У зв’язку з подіями в Азовському морі Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет.

21:17 Як повідомляє Український мілітарний портал, Росія захопила три українські судна. Два бронекатери і рейдовий буксир. Українські моряки закрилися в судах, в той час, як росіяни буксирують їх.

Що сталося

Сьогодні, 25 листопада, близько 4 ранку малий броньований артилерійський катер ВМС України “Бердянськ” вийшов на зв’язок з морськими портами Керч і Кавказ. Він повідомив їм про те, що планує проходити через Керченську протоку по дорозі в Маріуполь. Інформацію в портах отримали, але нічого не відповіли.

Пізніше були зафіксовані переговори між диспетчером порту Керч і кораблем Чорноморського флоту РФ. Зокрема, передана інформація про виявлення кораблів ВМС України. Згідно з інформацією Міноборони, порти Керч і Кавказ не відповідали на виклики українських кораблів, а виходили на контакт тільки з флотом РФ.

Близько 10 ранку в міністерстві оборони повідомили про те, що з боку російських прикордонних кораблів РФ типу “Соболь”, “Дон”, катери типу “Мангуст” і “Суздалец” спостерігаються агресивні дії. Одне з цих суден протаранило український рейдовий буксир, що пошкодило головний двигун.

Після цього Міністерством оборони були зафіксовані два вертольоти Ка-52.

Також повідомлялося про те, що через Керченську протоку вільно проходили російські суду, в той час як для кораблів ВМС України прохід був заблокований.

Ілюстративне фото
Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!