Садочок, школа, аптека, смітник: У Франківську мешканці Макогона оголосили вимоги стосовно забудови району

Сьогодні, 1 серпня, в департаменті містобудування Івано-Франківської міськради обговорять пропозиції громади до проекту забудови по Макогона.

Люди підготували та принесли пропозиції у канцелярію міської ради для реєстрації.  Після цього активісти підуть в департамент містобудування. Під пропозиціями підписалися 160 осіб.

Активісти пропонують передбачити наступну черговість спорудження об’єктів забудови: в першу чергу дитячий садочок, а вже потім – житлові будинки. Також громада пропонує і наполягає перемістити дитячий садок не менше, ніж на 280 місць, за межі будинковолодінь з вул. Подільською, відповідно до запланованої спеціалізації.

Поверховість будинків, наближених до існуючих забудов прилеглих до вулиць Макогона, Кобилянська, Подільська, Косівська люди вимагають зменшити до 5 поверхів, зважаючи на особливість ґрунтів та високу ймовірність підтоплення ґрунтовими водами. Серед пропозицій є спорудження школи, а також внесення до соціальної складової запланованих будинків аптечного пункту, пункту надання державної медичної допомоги, майданчика для складання твердих побутових відходів та сортування сміття.

Активісти також вимагають дотримуватися вимог громади стосовно розміщення зелених зон (не менше 6 кв. м на особу), зон відпочинку дітей та дорослих.

У відділі звернень повідомили, що не можуть зареєструвати пропозиції, а тільки заяви та звернення. Там порадили активістам дописати слово “заяву”. Після цього документи взяли на реєстрацію, однак одразу ж повернули.  “Ми таке не беремо! Зараз уточню, бо ми пропозиції не приймаємо. Вибачте, я не додивилася”, – повідомили у відділі звернень активістам.

Далі людей відправили у 312-й кабінет. У патронатній службі повідомили, що також не можуть прийняти звернення. Активісти не розуміють, чому всі так бояться прийняти документи.

Цікаво, що у приймальні мера, куди прийшли активісти, вони зустріли народного депутата Юрія Солов’я. Люди попросили у нього підтримки та допомоги на що нардеп знизав плечима. Далі активістів скерували знову  відділ звернень, де врешті-решт прийняли докмуенти.

Деталі цієї резонансної справи читайте у статті “Скандальна забудова: спроба друга”.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!