Батько військовополоненого моряка, що живе на Прикарпатті, досі не знає, яке поранення у сина

Видання “Народна Воля” поспілкувалося з батьком Андрія Ейдера – Дмитром Євгеновичем, який нині зі своєю новою сім`єю проживає у Надвірній, куди вони переїхали з Одеси півроку тому.

Андрій – наймолодший із 24-х членів екіпажів малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” (якраз на ньому служив Андрій) і “Нікополь” та рейдового буксира “Яни Капу”, проти яких 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії під час їх планового переходу з порту Одеса в Маріуполь.

28 листопада, підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував на два місяці 24 українських моряків за, начебто, незаконний перетин державного кордону. Під час обстрілу спецназівцями ФСБ суден у районі Керченської протоки Андрія поранили. Його прооперували.

На початку другої декади грудня Андрієві Ейдеру виповниться 19. Але свій день народження він зустріне у неволі.

Його батько  – одесит з німецьким корінням. Він – коваль-зброяр, майстер народних ремесел. Із своєю дружиною Євгенією, яка є корінною надвірнянкою, вже 4 роки займається волонтерством.

Дмитро Ейдер розповів, що останні декілька років син жив із бабусею в Одесі. Ще змалку полюбив море. Тому вступив до морського транспортного ліцею в Одесі. Після закінчення відбув на військові навчання, де і підписав контракт на службу у ВМС. На флоті Андрій встиг прослужити зовсім небагато – 2 місяці, а на третьому місяці служби став бранцем.

Зараз Дмитро Ейдер дуже переживає за сина і тримає постійний зв’язок із Червоним Хрестом. Поки що не вдалося з`ясувати, яке саме поранення у нього. Водночас він вірить, що Андрій здолає всі труднощі, бо за характером завжди – оптиміст, веселий і самостійний. Та найбільше батько сподівається, що вища державна влада задіє всі важелі впливу на російську сторону, щоб на волю вийшов його син та сотні побратимів-оборонців рідної землі.

Краяни поділяють тривогу родини Ейдерів і молять Всевишнього за визволення наших хлопців.

Нагадаємо, раніше мама пораненого моряка написала:“Я пишаюсь нашим Андрієм”

Н

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!