Суд Астанова: на засідання принесли валізу, в якій знайшли тіло студентки ІФНМУ (фото)

Сьогодні, 26 червня, в Івано-Франківську проходить чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

Нагадаємо, майже два поки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі став хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова чи перекладачем та відсутністю свідків. Також захисники Ельдара хотіли, щоб журналістів видалили із зали суду, проте суддя не підтримав це клопотання.

На попередньому засіданні експертиза встановила, які травми отримала вбита студентка.

Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова чи перекладачем та відсутністю свідків. Також захисники Ельдара хотіли, щоб журналістів видалили із зали суду, проте суддя не підтримав це клопотання. На останньому засіданні озвучили матеріали справи: загалом дівчина отримала 20-30 фізичних контактів (ударів). Експертиза показала, що хтось, ймовірно, пробував робити масаж серця – є переломи ребер зліва.

Сьогодні на засіданні вирішили переглядати відео з місця, де знайшли валізу із тілом дівчини. Саму ж валізу, яка є речовим доказом у цій справі, принесли у залу суду.

Захисник Астанова подав клопотання про недопустимість деяких доказів, адже, на його думку, частина документів не можуть бути доказами у цій справі. Прокурор просить технічної перерви, щоб ознайомитися із клопотанням захисника Астанова, адже вперше побачив його щойно на засіданні і потребує часу, щоб надати аргументовану відповідь.

Суд вирішив розглянути клопотання на наступному засіданні, коли прокурор буде готовий, і перейти до дослідження речових доказів. Захисник Астанова Разметов протестував проти дослідження, адже хоче спершу щоб розглянули його клопотання.  У зв’язку з цим засідання перенесли до 29 липня о 10:00.

Варто зазначити, що через клопотання захисника Астанова, валізу у залі засідань так і не відкрили. Докази досліджуватимуть на наступному засіданні.

Потім Ельдар Астанов звернувся до суду з приводу обрання міри запобіжного заходу.

«Якщо є така можливість, я хочу почути відповідь від прокурора: чому мені мають продовжувати міру запобіжного заходу, я студент, що я можу зробити?»,- звернувся Ельдар до суду.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!