Суд Астанова: захисники підозрюваного у вбивстві хочуть, щоб справу повернули на початок

Сьогодні, 18 березня, в Івано-Франківську відбулось чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

Нагадаємо, більше року тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі.  За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. У вбивстві дівчини запідозрили її хлопця туркмена Ельдара, який зараз є головним підозрюваним.

На початку засідання захисники підсудного виступили проти нового прокурора.

Після нарадчої кімнати і перерви суддя Руденко не задовольнив відвід нового прокурора.

“Ми продовжуємо судове засідання. На минулому судовому засіданні захисники подали клопотання щодо видалення кореспондента “Фіртки” з зали суду”, – нагадав суддя.

Проте захисник Астанова попросив не розглядати це клопотання, бо він має нове. Адвокат зазначив, що 28 лютого відбулось чергове засідання у цій справі. Згодом йому стало відомо, що “Фіртка” поширила інформацію щодо підсудного без його згоди. Окрім того, на судові засідання приходять кореспонденти з камерами, проте журналісти не брали дозвіл на це.

“Також видання “Галицький кореспондент” у своїй статті поширювало персональні дані підсудного”, – зазначив адвокат.

Захисник Астанова зазначив, що кореспондентів не треба допускати до судового засідання, адже вони поширюють негативну інформацію про підсудного. Також адвокат наголосив, що аби робити фото Астанова, треба питати дозволу не в суду, а в самого Ельдара.

“Якщо вони не дотримуються прав, то прошу видалити із зали засідань журналістів “Фіртки” та “Галицького кореспондента”, – зазначив адвокат.

Представник Астанова роздав роздруківки новин учасникам справи. Ще одна захисниця Ельдара зазначила, що вони не вперше просять видалити журналістів із зали суду.

“Мабуть, наші поважні ЗМІ вирішили виправити ситуацію”, – зазначила жінка. Вона пояснила, що на “Фіртці” змінили заголовок.

Сам підсудний зазначив, що він підтримує думки своїх захисників.

“Я не вбивав. Мої права не те, що порушуються, а викривляються. Я не вбивця. Я хочу, щоб ЗМІ дотримувалися моральної етики”, – зазначив Ельдар Астанов.

Натомість прокурор зазначив, що це прохання не треба задовільняти, адже судове засідання має бути відкритим, а якщо підсудний має претензії, він може подати судовий позов. Проте адвокат Астанова ще раз сказав, що, на його думку, на фотозйомку і відеозйомку в судді треба брати дозвіл.

У підсумку суддя відмовив у задоволенні клопотання захисту Астанова, проте попросив журналістів коректно писати.

Далі йшла мова про продовження запобіжного заходу підозрюваному. Прокурор зазначив, що тримання під вартою треба продовжити. Коли прийшла черга вислухати думку захисту, адвокат зазначив, що його правами нехтують, адже коли він хотів подати клопотання – суд передав слово прокурору.

Проте суддя пояснив, що адвокат матиме час на це, а зараз обговорюється запобіжний захід.

“В обвинувальному акті немає слів, що Ельдар обвинувачений у вбивстві. Тому я прошу суд повернути справу до підготовчого засідання”, – зазначив адвокат.

Натомість суддя зазначив, що один із захисників вже не перше засідання захищає Астанова. Чому він тільки тепер звертає увагу на ці речі, а не зробив це раніше.

Сам Ельдар Астанов наголосив, що він не ознайомлений із матеріалами справи, бо їх ніхто не переклав на російську мову. Крім того він підтримав слова своїх захисників щодо повернення справи.

В результаті суддя вирішив продовжити тримання під вартою Ельдара Астанова на ще два місяці. Наступне судове засідання відбудеться завтра, 19 березня, о 10 годині.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!