У Франківську через брак грошей не можуть запустити електронний квиток

Запуск електронного квитка в Івано-Франківську – у підвішеному стані, оскільки в місті бракує фінансування, щоб повністю запустити цю систему в громадському транспорті.

В КП “Електроавтотранс” кажуть, проблем з самими картками зараз немає. Вони вже друкуються. Мова йде про 25 тисяч пільгових карток і стільки ж учнівських. Проте треба ще придбати спеціальний білетний сервер. Та найбільші труднощі – з валідаторами. Щоб їх докупити, треба ще шість мільйонів гривень, а грошей на це немає.

“Поки ми не заплатимо близько двох мільйонів авансу, наші валідатори не замовлять. А поки вони не будуть замовлені, їх не будуть виготовлять для нас. А поки ми чекаємо, інші міста замовляють. Відповідно їм виготовляють пристрої, а нас ставлять в чергу”, – пояснює директор КП “Електроавтотранс” Віталій Голутяк.

Коли саме в Івано-Франківську запрацює електронний квиток залежить від фінансування. У тролейбусному депо сподівалися, що це станеться в листопаді. Проте зараз вже не відомо. Посадовці зазначають: якщо хоча б розв’язати проблему з білетним сервером, то систему можна буде запустити з наявними валідаторами.

“Валідаторів на нові тролейбуси не вистачає, але вони вже є там, де раніше встановили. Можливо залишаться на два-три нових. Але якщо говорити про комплексний проєкт, то на тролейбуси треба 58 валідаторів. І ще 84 – для наших автобусів”, – пояснює Голутяк.

Загалом на запуск електронного квитка потрібно 12 мільйонів гривень, нині профінансовано понад два мільйони.

Читайте також: В Івано-Франківську підрядники не отримують гроші за виконану роботу. Бракує коштів навіть комунальним підприємствам. Більше про це у матеріалі “Позичаємо і будуємо”

Більше – в сюжеті каналу “402”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!