У Франківську говорили про парламентарів та реформи

Сьогодні, 14 вересня, в Івано-Франківську відбувся форум з політичної реформи “ВиБОРИ: нові правила” у рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ”.

Мета цього туру – залучити найактивніші спільноти країни до вироблення нової державної політики.

“Ми приїхали в Франківськ, щоб поговорити власне про ту роботу, яку проробили експерти з виборчої реформи і поговорити про формулу змін до парламентського виборчого законодавства. Ми подорожуємо країною, щоб зібрати позиції всіх зацікавлених сторін, та показати, що дійсно хочуть бачити українці», – розповідає Інна Борзило, лідер напрямку «Рівний доступ до політики» Цетру UA.

Також вона додає, що вирішенням проблеми з поведінкою парламентарів та виборами може стати впровадження системи з відкритими регіональними партійними списками.

«Ця система дозволить бачити повний склад парламенту, а не так, як це зараз, коли багато депутатів просто не відомі людям. Крім того ми обговорюємо й інший варіант – національні дебати»-, каже Інна Борзило.

Віталій Світлик розповідає, що тур відбувається у кожній області і головне його завдання – дізнатися думку громадян щодо реформ.

«Ми бачимо, що за роки незалежності парламент собі приймає закони, які впливають на всіх громадян, а вони навіть не знають що відбулося і чи їм цього треба. Зараз ми з низів збираємо думки по те, яким чином має відбуватися виборча і медична реформа і доносимо це до депутатів», – додає Віталій Світлик, співорганізатор туру «ЗміниТИ».

Також Віталій каже, що тур організований для того, щоб українці прийшли і розповіли, як вони бачать ці всі реформи. Тому окрім влаштованих обговорень з депутатами відбудуться зустрічі з медиками, фінансистами та студентами.

До теми: П’ять новацій медичної реформи: «за» і «проти»

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!