У Франківську презентували науковий проект “НАТО”

Сьогодні, 25 січня, в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся брифінг за результатами виконання проекту НАТО – наукової програми “Наука заради миру та безпеки”.

Ректор ПНУ Ігор Цепенда розповів, що можна пишатися результатами університету, який зараз входить до 20-ти кращих університетів України. Гарні результати показують не лише фізики та біологи, а й науковці університету – навіть у сфері філософії.

“Виграний грант свідчить про те, що незалежно від складного для науки часу, є цікаві проекти, які отримують підтримку. Не обов’язково бути в Києві, у науці немає провінції”, – сказав Ігор Цепенда.

Переможці отримають на розвиток 2 млн 300 тисяч грн в рамках гранту.

“Наші науковці мають чудові ідеї, знання, але ми відстаємо від європейських колег в технічному плані, технічна база українськових науковців є жалюгідно слабка”, – додав ректор ПНУ.

Проект, представдений університетом, спрямований на заощадження та створення нової енергії. Про це розповів керівник проекту Любомир Никируй. Йдеться про пряме перетворення тепла в електричну енергію через розробку спеціальних термоелектричних перетворювачів – термоелектричних модулів та генераторів (ТЕГ).

Цей винахід може мати використання у житті та побуті, зокрема – в автомобілі для економії палива. Партнерами у проекті прикарпатцям стали науковці з університету в Туреччині, триває ж проект з 2014 року.

Нагадаємо, Прикарпатського професора Володимира Лущака визнано “Лідером науки України 2016″

DSC_6160 DSC_6162

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!