У Франківську ТКЕ і СТЕК боргують понад 350 мільйонів за газ

Сьогодні, 20 червня, в Івано-Франківську відбулось засідання виконавчого комітету.

Під час нього говорили про заходи щодо підготовки житлово-комунального господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Так, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», КП «Івано-Франківськводоекотехпром», КП «Муніципальна дорожня компанія», ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія», КП «Електроавтотранс», КП «Міська ритуальна служба», КП «Івано-Франківськміськсвітло», КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія», КП «Дирекція замовника», а також керівники всіх організацій, які здійснюють управління житловим фондом (ОСББ, ОК (ЖБК), приватні ЖЕО та інші) мають провести капітальні та поточні ремонти основного обладнання, теплових, водопровідних та каналізаційних мереж, житлового фонду, доріг, а також підготувати снігоприбиральну техніку до роботи.

Для забезпечення безперебійного виробництва теплової енергії, водопостачання і водовідведення ТКЕ, СТЕК та «Водоекотехпром» до 1 жовтня мають укласти угоди з відповідними організаціями на постачання природного газу та електроенергії в необхідних обсягах.

Також їм потрібно погасити заборгованість за спожиті газ і електроенергію в терміни, передбачені затвердженими графіками. Також управителі житлового фонду міста до 1 жовтня мають забезпечити підготовку житлових будинків та оформити відповідні акти і паспорти готовності до роботи в опалювальний період. А управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів повинне розробити оперативний план дій, спрямованих на локалізацію та ліквідацію можливих аварій на системах газо-, електро-, тепло-, водопостачання і водовідведення усіх форм власності.

Головний комунальник міста Михайло Смушак розповів, що робота вже почалась. Наприклад, на ТКЕ провели гідравлічні випробовування і виявили 95 проривів, 38 з них – ліквідовано і робота продовжується.

«Великою проблемою є борги за газ. Наприклад у ТКЕ борг сягає – 256 мільйонів гривень, а у СТЕКу -105. Буде велике питання щодо отримання лімітів на газ і вчасного входження в опалювальний сезон. Це буде найскладнішим завданням», – сказав Смушак.

Також Смушак проінформував, що у липні будуть чистити всі резервуари води, тому день води не буде. Про це містян попередять завчасно.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!