У Франківську відкрили перший в Україні музей Небесної сотні

Сьогодні, 10 вересня, в Івано-Франківську відкрили музей Небесної сотні. Перед урочистостями його освятили та відправили панахиду за загиблими Героями Майдану.

«Це наполегливий рік праці – збір речей, створення експозицій, робота студентів, волонтерів та просто людей, не байдужих до нашої історії. Це продукт, який трохи відходить від музейних стандартів. Це динамічний музей, він буде постійно оновлюватися, змінюватись та чимось доповнюватись. Сьогодні він виглядає так, а згодом буде вдосконалюватись. Проект повністю реалізований за підтримки Олександра Шевченка та його благодійного фонду», – розповів автор проекту музею Небесної сотні Роман Бончук.

Також він зазначив, що всі експонати – це речі з Майдану, які приносили родичі героїв, друзі та небайдужі люди.

Наразі музей має кілька складових частин, які присвячені відповідно Мистецькому Майдану, Самообороні, Медичній сотні, Молитовному Майдану. Проте Роман Бончук наголошує, що музей буде постійно оновлюватися та розширюватись.

За словами Олександра Шевченка, ідея створити такий музей у нього народилася відразу після загибелі Небесної сотні, коли ще ніхто не знав, що буде повномасштабна війна.

«Як би хто не міркував, але цей музей буде слугувати пам’яттю людям, щоб знову не повторилася та узурпація влади, яка була при Януковичу. Тому перед прийняттям відповідального рішення політик повинен зайти у музей Небесної сотні, помолитись, і тоді вже робити відповідні висновки», – зазначив народний депутат України.

Серед експонатів музею можна побачити саморобну зброю з Майдану, наколінники, каски, щити, бронежилети, шини, гільзи, бочки та інші речі, які передають атмосферу Майдану. Крім того, на  огляд публіки виставлені й особисті речі героїв Романа Гурика та Ігоря Дмитріва.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!