У поліції розповіли всі деталі стрілянини у центрі Франківська

Сьогодні, 28 серпня, в Головному Управлінні Національної поліції Івано-Франківської області розповіли про обставити стрілянини, яка відбулася в суботу у центрі Івано-Франківська.

Нагадаємо, в суботу близько 13:00 на літній терасі закладу “Пасаж Гартенберг” відбулася перестрілка між компанією молодиків. Згодом поліцейські зупинили автомобілі, причетні до перестрілки. У авто були поранені. 

Свідки впізнали серед учасників стрілянини сина генерала-майора міліції, героя України Анатолія Француза, якого звуть так само як і батька – Анатолій Француз. У іншій компанії бачили колишнього депутата міської ради Ігоря Халаменду, відомого в місті, як Бура.

Ігор Баб’юк, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області розповів, що прибувши на місце поліція з’ясувала, що на літньому майданчику відпочивала група людей, виник конфлікт і пролунали постріли. Вилучені гільзи від різних видів зброї, помітні сліди крові та розбитий посуд.

Він також підтвердив той факт, що там був присутній депутат Халаменда і його товариші, так само, як і присутність там Анатолія Француза, та за словами поліції, вони не відпочивали разом.
В ході роботи на місці події було опитано людей, які знаходились в приміщенні та персонал, зокрема і Анатолій Француз молодший,  щодо його втечі з місця події, у поліції переконують – спрацював інстинкт самозбереження. Почувши стрілянину, він як і всі покинув місце події.

Відомо про звернення в лікарню однієї людини з пораненням руки і тулуба, однак є ще один поранений, який не звертався до лікарів про допомогу і поліція з ним ще не спілкувалася.

Слідством встановлено осіб, які стріляли: з однією особою спілкувалися, а другу ще шукають. Затримано також два автомобілі, де була зброя, причетна до події. Відомо також, що стріляли ззовні літньої тераси та деталі і скільки людей стріляли – ще не з’ясували.
Злочин перекваліфікували згідно ч.2 ст 115, бо травми становили загрозу життю. Ця кваліфікація відноситься тільки до того хто стріляв, відносно інших осіб йдеться про порушення громадського порядку з використанням зброї.
В ході слідства поліція розбереться, хто є свідком, хто потерпілим, а хто підозрюваним.
На запитання, як він розцінює термінових візит Анатолія Француза старшого до Києва, Ігор Баб’юк зазначив, що молодшого Француза бачив вперше і не розуміє, чому до нього така увага:
“Я ні від кого не чув про тиск. В цій ситуації ніякого тиску не може бути. Кожна особа яка порушила закон буде нести відповідальність. Ми не будемо нікого відмазувати” – зазначив Ігор Баб’юк.
Підозру висунути поліція ще не готова, наразі допитано близько 40 свідків, вилучено 2 рушниці та пістолет, допитати пораненого немає можливості через його важкий стан, відтак у поліції ще не готові озвучити причини конфлікту.
Серед свідків допитали також Ігоря Халаменду, а в автомобілі Анатолія Француза було знайдено зареєстровану зброю, чи стріляли з неї стане відомо після експертизи.
Під час стрілянини був пошкоджений номерний знак та радіатор автомобіля, припаркованого біля “Пасажу” і власник звернувся в поліцію щодо пошкодження.

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!