Українець виборов срібло на відкритому чемпіонаті США з пауерліфтингу

• У Каліфорнії відбувся відкритий чемпіонат США з пауерліфтингу Kern US Open 2019.

Друге місце у ваговій категорії до 90 кг виборов українець Олексій Мельник, який у сумі підняв 880 кг. Золото здобув Ербол Науанов (Казахстан), а бронзу – Марк Плуммер.

Kern US Open проводиться уже втретє і вважається найпопулярнішим турніром у світі пауерліфтингу. На чемпіонат організатори запрошують найсильніших атлетів з усього світу по 5-8 осіб у категорії.

Олексій Мельник, родом з Яремче,  вже вдруге бере участь у відкритому чемпіонаті. У 2017 році спортсмен посів друге місце в категорії 90 кг і ввійшов у 10-ку в абсолютному заліку. У 2018  Олексія знову запросили на чемпіонат, але за місяць до змагань хлопець отримав травму і не поїхав.

Цього ж року спортсмен єдиний, хто представляв Україну на чемпіонаті Kern US Open 2019.

Дещо раніше, 13 квітня, у Клівленді, штат Огайо, Олексій Мельник взяв участь у щорічному національному турнірі  з пауерліфтингу The Battle XXII. Змагання відбувалися під гаслом «Кожен воїн має право на битву! Нехай почнеться бій». Прикарпатець Олексій Мельник виборов перше місце і став абсолютним переможцем серед відкритої вікової та вагової категорій.

Нагадаємо, пауерліфтинг, або силове триборство,  — силовий вид спорту, у якому підіймають штангу. Кваліфікацію спортсмена у сумі визначають присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві та тяга штанги. Оцінка йде за сумарною максимально взятою вагою у всіх трьох вправах. При однакових показниках перемога присуджується спортсменові, який має меншу вагу. У паверліфтингу, на відміну від бодибілдингу, важливі силові показники, а не краса тіла.