В Івано-Франківську актори з Дніпра долучилися до допомоги журналістці Оксані Кваснишин

В Івано-Франківську відбувся благодійний показ вистави «Берестечко» від майстерні українського театру ҐЕРЦЬ (м. Дніпро).

Після перегляду вистави, яка відбулася 29 березня, глядачі мали можливість обговорити її із режисером Данилом Слюсарем. Під час цього актори були відсутні. Як розповів режисер, це спосіб існування їхньої майстерні.

«Актори не виходять на поклін, – каже він. – В нашому жодному спектаклі нема поклону, як такого, тому що різні історії закінчуються по-різному… Все, що можна було сказати, вони вже сказали. А щоб побачити їх знову, треба приходити на інший спектакль».

У виставі є кілька історій на твори сучасних письменників. Одна з них – за романом Ліни Костенко «Берестечко».

Як каже Данило Слюсар, спектакль «Берестечко» не є спектаклем, а тільки спробою. І кожного разу в кожному місці ця спроба є іншою. «Берестечко – це таке собі потойбіччя театру», – каже він.

А найголовніше у цьому спектаклі це те, що відбувається за вікном. Тож дуже важливі у постановці саме вікна – вікна у позапростір. «Скрізь, де ми грали цю виставу, є вікна різного розміру, абсолютно різного штибу та ґатунку. У Краматорську це були величезні совкові вікна, наприклад», – каже режисер.

Данило Слюсар вважає, що в цьому спектаклі для кожного є зручний момент, де він побачить щось своє. А щодо залучення глядачів до спектаклю, він каже так: «Це не інтерактив, а єдиний спільний простір».

Вкінці всі бажаючі отримали змогу написати відгук у спеціальній книзі-спостереження.

IMG_3234

IMG_3236

IMG_3236

IMG_3242

IMG_3247

IMG_3250

IMG_3251

IMG_3263

IMG_3265

IMG_3271

IMG_3279

IMG_3286

IMG_3290

Загалом завдяки виставі було зібрано 28 433 грн. Зібрані кошти спрямовані на лікування франківської журналістки Оксани Кваснишин. Адже це одна з подій, яку організували місцеві колеги-журналісти, щоб допомогти родині зібрати необхідну суму. Нехай всім повертаються сторицею добрі вчинки.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!