В судах Івано-Франківщини все ще не вистачає суддів

 Сьогодні, 12 лютого, в Івано-Франківському апеляційному суді відзвітували про діяльність за рік.

Голова суду Богдан Гриновецький розповів, що кадрова криза все ще є, але попри це судді працюють – із дуже великим навантаженням. Він додав, що місцеві суди, як і апеляційний, недоукомплектовані.

“За рік ми розглянули 7554 справ. Це на 1000 менше, аніж торік – і це пов’язано з тим, що менше справ надійшло. Абсолютна більшість цих проваджень, 88%, були розглянуті і завершені. На кінець 2018-го року нерозглянутими залишилось понад 300 справ”, – сказав Богдан Гриновецький.

Зараз в Івано-Франківському апеляційному суді працює 16 суддів – 6 у кримінальній палаті та 10 у цивільній. При цьому навантаження на суддів кримінальної палати значно вище – вони розглядають по 70 справ на місяць, а судді цивільної палати – по 11.

“У нас не працює Яремчанський міський суд, але чомусь ніхто не робить з цього трагедії. А трагедія є. Крім того, явка в суд є незадовільною і катастрофічною – потерпілі, свідки, іноді навіть обвинувачені просто не приходять до суду. Потім доводиться оголошувати розшук і так далі. Все це затягує розгляд справ на довгі роки. Крім того, можна відзначити ріст повторної злочинності – зокрема серед тих, хто вийшов по “закону Савченко”, – додав Богдан Кукурудз, секретар судової палати з розгляду кримінальних справ.

Нагадаємо, Мер Франківська каже, що порядку не буде, поки суддів не обиратиме громада

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!