“В Україні хочу їсти українське”: у Франківську Євген Клопотенко презентував “Нове шкільне харчування” (фото)

Сьогодні, 17 вересня, в Івано-Франківську відбулася зустріч із відомим шеф-кухарем і кулінарним експертом Євгеном Клопотенком та презентація його проєкту “Нове шкільне харчування”.

Нагадаємо, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів затвердила розроблений ним рецептурний збірник для шкільних їдалень.

“Цей рік – перехідний для впровадження “Нового шкільного харчування”. Є позитивні відгуки, адже колишнє меню – застаріле, зміни потрібно впроваджувати”, – наголошує директор департаменту освіти та науки ради Ігор Максимчук.

З початку вересня у школах Івано-Франківська розпочали вводити елементи нового харчування. До списку пілотних шкіл увійшли гімназія №2 та №3, Угорницька школа та школа-ліцей №23.

Варто зазначити, що вартість харчування залишається незмінною: сніданок коштуватиме 15 гривень, а обід – 20.

“Я живу в Україні, і хочу їсти українську їжу. Я хочу, щоб діти говорили: “Підемо до їдальні, поїмо”. Їжа має бути здоровою та безпечною” – каже кулінарний експерт Євген Клопотенко.

Він додає, що нагетси, суп мінестроне, салат із зеленим горошком та вермішеллю стали для дітей кращими стравами. Розповідає, що половина людей задоволені тим, що змінюється меню, інші хитрять у приготуванні.

“Те що ми любимо зараз, формується із самого дитинства. Потрібно, щоб діти створювали свою культуру харчування. У моєму збірнику є пояснення кожної страви, тому перед тим, як діти йдуть їсти, треба, щоб вчителі і батьки пояснили їм, що це таке”, – каже шеф-кухар.

Нагадаємо, що незмінний асортимент шкільних їдалень вирішили оновити в Івано-Франківську. Збірник нових рецептів із 110 страв для шкільних їдалень нарешті затверджено. Над ним кухар Євген Клопотенко та його команда працювали майже два роки. 6 лютого його офіційно презентували в навчально-виховному комплексі №141 міста Києва. Тут є поленти та курячі нагетси, а от обридлих котлет та гречки – немає. Страви з цього збірника вирішили використати для меню шкільних їдалень і в Івано-Франківську. Більше у статті “Шкільна їдальня стане смачною“.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!