Величезне сміттєзвалище влаштували серед поля у селі на Прикарпатті (відео)

Сміттєзвалище влаштували просто серед поля у селі Небилів на Рожнятівщині.

Відходи там стоять місяцями, подекуди видніються згарища. Вражає те, що місцева влада навіть не здогадувалася про його існування на території села. У сільській раді припускають – сміття зносять місцеві жителі. При цьому переконують, що жодних проблем з відходами у селі немає.

“Я шокована від того, що бачу. Ніколи б не повірила, що  в нас таке може бути. Думаю, що тут крім селян, ще й це чужі завозять. Вони їдуть з перегінського ринку, бо бачу, що є торгові ящики”, – каже секретар Небилівської сільської ради Надія Соломчак.

У Державній екологічній інспекції розповідають, що сміттєзвалище виявили ще два роки тому. За цей час ситуація лише погіршилася.

“Інспекція складала акти, а матеріали були передані у силові структури. Картина за два роки змінилася в гіршу сторону – твердих побутових відходів стало більше”, – говорить начальник відділу Державної екологічної інспекції Карпатського округу Олег Кульбанський.

Та це не єдиний стихійний смітник в Небилові. Ще один – на березі річки Лімниця. Він менший, однак несе в собі набагато більшу загрозу.

“У 2008 році, коли була повінь навесні, забрала смітник річка Лімниця і понесла у річку Дністер. А ця річка є основним джерелом питної води для багатьох міст “, – додає Олег Кульбанський.

Місцеві жителі визнають – сміття скидають односельчани. Але є спроби робити це й з сусідніх сіл.

Детальніше – у сюжеті ТРК “РАІ”.

Читайте також: Старі меблі, матраци, бетонні плити: у Калуші ліквідовують стихійні сміттєзвалища

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!