“Влада бореться з народом”: франківці обурені розміром земельного податку

Сьогодні, 21 квітня, в Івано-Франківську відбулись громадські обговорення ставок земельного податку на 2018 рік.

Відповідно до проекту рішення ставка податку за земельні ділянки, які перебувають у власності та користуванні юридичних та фізичних осіб, встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку встановлюється у розмірі 4% від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім підприємств, установ та організацій, що належать до державної та комунальної власності; громадських організацій інвалідів України, їх підприємств (об’єднань); релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових будівель).

В свою чергу ставка земельного податку за земельні ділянки, які зайняті багатоквартирними житловими будинками встановлюється у розмірі 0,03 % від нормативної грошової оцінки.

Начальник управління земельних відносин МВК Михайло Семанишин ділиться, проект рішення аналогічний минулорічному.

В свою чергу підприємці, що прибули на обговорення, пропонують встановити для себе ставку у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки. Зокрема цього вимагають переробні та виробничі підприємства.

А представники кооперативів просили встановити ставку у розмірі 0,03 %, як для житлових будинків. Адже в усіх областях ставка саме така. Тільки у Києві ставка 0,1%.

Представникам громади пояснили, що всі прохання врахують, якщо їх надішлють у відповідне управління. А пропозиції озвучені сьогодні внесуть тільки до протоколу. Сформульовані побажання обговорять на земельній і бюджетній комісіях. Потім рішення прийме сесія.

Втім громаді така відповідь не сподобалась. Мовляв, для чого тоді влаштовувати слухання, якщо їх не чують.

“Досить цієї бюрократії. Це декорація. Підіть нам на зустріч”, – обурюється представник гаражного кооперативу.

“Влада бореться з своїм народом. Ми хочемо зустрітись з мером, наприклад, у наступну п’ятницю, головами бюджетної і земельної комісій та депутатами”, – просять представники підприємництва.

Олексій Лозовий – начальник відділу кадастру управління земельних відносин пояснює, коли зустріч з владою відбудеться не відомо. Запевнив, протокол цього обговорення оприлюднять, а всі пропозиції у нього внесуть. В свою чергу Михайло Семанишин не знає, яким чином організувати зустріч з мером та пропонує громаді занести заяву до міського голови.

“Така зустріч – це дуже важливо”, – переконує він.

IMG_5902 IMG_5904

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!