«За двома зайцями» – вистава, яку у Франківську поставили втретє

4 березня в Івано-Франківському академічному музично-драматичному театрі імені Івана-Франка відбулася чергова прем’єра.

Весела і радісна вистава «За двома зайцями» за Старицьким є уже третьою постановкою нашого театру. Вперше її ставив легендарний режисер Віталій Смоляк у 50-х роках, вдруге – режисер Валько у 80-х. Обидві вистави мали довге сценічне життя і користувалися успіхом у глядачів. Відтак директор театру Ростислав Держипільський сподівається, що так буде і з третьою постановкою.

«Переконаний, що ця постановка буде популярною у наших глядачів, тому що ця команда є надзвичайно талановита, на чолі з Орестом Пастухом – нашим режисером», – вважає Держипільський.

«За двома зайцями» – це добре відомий сюжет, тому що багато хто пригадує старий радянський фільм. І так чи інакше для глядача виринають старі образи, які здаються єдиним правильним трактуванням написаного матеріалу. Тому Орест Пастух намагався зробити все можливе, щоб відійти від цієї асоціації.

Пройшовши усі спроби перенести твір у 21 століття, Пастух вирішив вдатися до традиційного варіанту. Каже, найцінніші текстові чи мовні пласти могли би втратитися. Тому упаковка епохи залишається на місці.

У виставі глядач під добре відомим сюжетом може відкрити для себе багато нового, вважає Орест Пастух. До речі, тут задіяні як наймолодші актори, студенти Інституту мистецтв, так і корифеї – середнє і старше покоління.

Нещодавно ми писали про те комедія «За двома зайцями» вже понад століття не сходить зі сцени українських театрів – примушує сміятися над відчайдушним бажанням героїв перестрибнути через своє походження і випнутися на уявні панські верхи.

IMG_3167

IMG_3172

IMG_3173

IMG_3175

IMG_3178

IMG_3179

IMG_3182

IMG_3183

IMG_3187

IMG_3196

IMG_3199

IMG_3207IMG_3219

IMG_3220

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!