Жодні лікарні зачинятись не будуть, навпаки, якість послуг від цього лише зросте, – Уляна Супрун

Сьогодні, 31 березня, в Києві прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та інші високопосадовці зустрілись з представниками регіональних ЗМІ, щоб поговорити про успіхи і плани у сфері децентралізації. Зокрема, в.о. міністра охорони здоров’я України розповіла – 98% українців бояться фінансового краху внаслідок дорогого лікування.

“Система не працює, кошти не доходять до людей. Як її змінити? Є модель національного медичного страхування – пацієнт обирає лікаря, за послуги платить держава з його податків. Всі платять податки – всі отримують допомогу в разі потреби. Кожен зможе обрати собі сімейного лікар, терапевта чи педіатра. Досвід країн, де ця система вже працює, показує – люди дуже прискіпливо підходять до вибору сімейного лікаря. Адже цей лікар отримуватиме кошти за кожну людину, по суті – за її здоров’я, відповідно, в нього буде стимул працювати якісно”, – сказала Уляна Супрун.

Зокрема, в рамках нової системи первинна, невідкладна та паліативна допомога надаватиметься на 100% безкоштовно. На вторинній і третинній ланці буде співоплата – прозора і легальна, а для бідних людей, інвалідів, бійців АТО – додаткова допомога. На 100% платними залишаться ліки без рецепта лікаря, естетична медицина, ліки, ефективність яких не доведена (гомеопатія і таке інше).

Уляна Супрун також торкнулась питання госпітальних округів. Вона запевнила – жодні лікарні закриватись не будуть, навпаки, якість послуг від цього лише зросте. Округ покриватиме кількасот тисяч людей, деталі ж визначатиме Госпітальна рада.

Нагадаємо, Уляна Супрун вважає онлайн-курс, створений франківськими медиками, “фантастичним”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!