Знедолені чи шахраї: муніципали розповіли історію франківського жебрака

Жебракування у Івано-Франківську явище не нове. Одним із жебраків у місті є Іван, пише Муніципальна Варта Івано Франківська.

Оселився чоловік в Івано-Франківську після розпаду союзу. Вів асоціальний спосіб життя, декілька раз був судимий за кримінальні злочини.

Ступні ніг він втратив від обмороження коли був в стані сильного алкогольного сп’яніння. Чоловік жебракує на куті вулиць Галицька – Дністровська. Його “бізнес” йде досить вдало завдяки тому, що має явно виражену інвалідність, та на вигляд потребує медичної допомоги“, – йдеться в дописі.

Працівники Муніципальної варти намагались допомогти Івану. А саме:  допомога від  соціальних служб в питанні оформлення інвалідності та пенсії, проживання в будинку нічного перебування, викликали швидку медичну допомогу.

Та Іван від цієї допомоги відмовляється, і причина цьому з його слів – мені цього не треба, я тут заробляю від 500 до 1000 грн. в день. Цього вистачає на пиятику і йому, і його охоронцям, що доставляють його на “місце роботи”, тому Іван разом з “охороною”, до кінця дня є м’яко кажучи нетверезим, втрачаючи залишки людської подоби. І після себе він залишає гори сміття на місці своєї діяльності. Муніципальна варта звертається до всіх громадян не давати гроші на вулиці, а надавати допомогу через благодійні організації“, – пише Муніципальна Варта.

Одним з доручень міської влади Муніципальній варті є робота з особами, що займаються жебрацтвом в Івано-Франківську. Патрульні Варти працюють персонально з кожною особою, що займається жебрацтвом. Встановлюють їх дані, вивчають причини здійснення ними цієї діяльності, проводять роз’яснювальну роботу в напрямку виходу зі скрутного положення, профілактичну роботу з попередження вчинення ними адміністративних та кримінальних правопорушень.

На жаль серед жебраків на вулицях немає людей, які дійсно хочуть отримати допомогу, а користуються своїм становищем для виманювання грошей у доброзичливих містян. Найдієвішим рішенням проблеми – є перестати давати гроші цим людям“, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Щоб не залучали дітей до жебракування: у Франківську поліція провела бесіду з ромами (фото)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!