День маленького фермера UkrLandFarming пройшов на відмінно

  • Перед кожною дитиною рано чи пізно постає питання щодо вибору майбутньої професії: яку саме спеціальність обрати після закінчення школи? Особливо цим питанням переймається сільська молодь, адже вона не бачить для себе привабливої перспективи залишитися вдома. У місті, на їх думку, багато цікавих можливостей.

    Та хіба це слушно? Адже університети випускають у доросле життя сотні економістів, юристів, бухгалтерів тощо, які не можуть знайти роботу за фахом, бо попит менший від пропозиції. І випускники, отримавши спеціальність, намагаються реалізувати себе в інших сферах.

    Тому в питанні вибору професії необхідна допомога не лише батьків чи держави, а й провідних підприємств.

    Так, один з найбільших та найпотужніших агрохолдингів України UkrLandFarming запустив дуже цікавий проект для дітей, мета якого – розповісти про захопливий світ аграрних професій. Варто нагадати, що компанія активно співпрацює зі студентами українських аграрних вишів та коледжів: проводить майстер-класи, надає місце для літньої практики, стажування тощо. Агрохолдинг UkrLandFarming відкритий для роботи з молоддю та школярами.

    Цей проект має назву «День маленького фермера UkrLandFarming» і відкриває перед  школярами весь спектр аграрних професій. Показово, що компанія має декілька провідних галузей: вирощування сільськогосподарських культур, тваринництво та виробництво м’яса, зернозберігання, перевезення, дистрибуція сільськогосподарських товарів тощо. Тому експерти того чи іншого напрямку можуть поділитися успішним практичним досвідом, а не лише теоретичним знаннями.

    «День маленького фермера» – це не разовий проект холдингу, а систематична робота на підприємствах, що розташовані майже у всіх областях України. Такі заходи вже відбулися на Полтавщині та Вінниччині, а 17 червня черга дійшла і до Тернопільщини.

    Учні з першого по четвертий класи ознайомилися з аграрними спеціальностями та спробували себе у нових ролях: агрономів, тваринників та механізаторів. Ну, а як все відбулося – читайте далі. Запрошуємо всіх на віртуальну екскурсію в UkrLandFarming!

    Зупинка перша – поле. Помаранчевий автобус наблизився до підприємства, діти з цікавістю визирали з вікон. Проект розпочався! Діти були раді зустрічі з експертами аграрного бізнесу, тому ми вирішили не зволікати та вирушили на першу локацію. Поля вразили дітей своєю величчю та могутністю.

    Головний агроном Сергій Анатолійович Польовчик розповів допитливим слухачам про особливості вирощення озимої пшениці, головної продовольчої культури в Україні. Школярі одразу згадали, що головне призначення пшениці – забезпечення людей хлібом та смачними хлібобулочними виробами. Та спеціаліст наголосив, що озима пшениця є також їжею і для тварин. Крім того, фахівець розповів про шкідників, які можуть загрожувати врожаю, та про методи боротьби з ними. Дитячими «фаворитами» виявились клоп-черепашка, довгоносики, жук хлібний, совка сіра зернова та інші.

    Після того, як малюки дізнались багато корисної та цікавої інформації про пшеницю, наступною культурою, з якою познайомились юні дослідники, стала кукурудза. Адже саме кукурудзу використовують як універсальну культуру. Сергій Анатолійович розповів не лише про особливості догляду за «царицею полів» та сезонний збір врожаю, а й про смачні страви з цієї рослини.

    Після того, як школярі прослухали матеріал, вони змогли закріпити його на практиці. Діти поділились на дві команди, отримали завдання – розкласти по коробках картки з відповідними малюнками. В одну коробку мали потрапити сільськогосподарські культури, а в інші – вже відомі шкідники та бур’яни. Звичайно, не обійшлось і без помилок, та маленькі агрономи лише вчаться цієї відповідальної професії!

    Ну, а найуважніший слухач мав змогу отримати подарунок, давши правильну відповідь на запитання агронома.

    Зупинка друга – машинно-тракторний двір. Про що мріють маленькі діти, коли опиняються на подвір’ї машинно-тракторного парку?! Звичайно ж, покататись на сучасному тракторі! Їхня мрія здійснилась, але після того, як школярі взяли участь в екскурсії двором. Учні дізналися про різновиди обприскувачів, культиваторів, сіялок та інших «залізних гігантів». А учень, що правильно назвав розмаїття комбайнів, які призначені для збору врожаю, також отримав комбайн, але іграшковий.

    Діти проявляли щиру цікавість до екскурсії – жодна дитина не залишилась осторонь події, ні хлопчик, ні дівчинка. Запитань було так багато, що учні мали вишикуватись у чергу, аби почути відповідь те питання, що їх цікавило.

    Знання, отримані від начальника механізованого загону Анатолія Васильовича Рибака під час екскурсії, школярі відпрацювали у «квесті механізаторів». Після чудової роботи малюки отримали морозиво та продовжили приміряти до себе інші аграрні професії.

    Зупинка третя – молочно-товарна ферма. На цій локації маленькі дослідники не лише ознайомились з доїльним апаратом, а й мали нагоду випробувати його в дії. Оператор машинного доїння продемонструвала, як збирають молоко від корови, та відкрила маленькі хитрощі цього, на перший погляд, простого процесу. «Підопічна» доярки поводилась дуже чемно та не пручалась під час забору молока.

    Далі малюки побачили, де «проживають» новонароджені телятка та телятка віком від двох до чотирьох місяців. А після цікавого маршруту зоотехнік продемонстрував учням пристрій для визначення жирності молока. Аналізатор молока «Екомілк» підтвердив, що молоко від наших корів дуже поживне та відповідає всім нормам.

    Після того школярі змогли ближче познайомитися з «вихованцями» ферми та зробити дуже позитивні світлини. Ну, і за традицією подарунок отримав найуважніший «маленький фермер», який дав правильну відповідь щодо вимірювання жирності в молоці на запитання зоотехніка Тараса Ігоровича Котовського.

    Локація остання – смачна. Діти завжди залишаються дітьми. Тому на завершальному етапі «Дня маленького фермера», цього свята аграрних професій, малюки змогли підкріпитися смаколиками, які вже чекали на дослідників, зробити фото на згадку в костюмах аграрних професій та відвідати майстер-клас з виготовлення м’яких іграшок-сувенірів, що стали яскравою крапочкою у такому насиченому та з користю проведеному дні.

    Та крім цього, кожен малюк отримав подарунок на згадку про це свято. Адже саме сьогодні вони стали маленьким агрономами, зоотехніками чи механізаторами. Приємна втома та вдячність у дитячих очах – найбільша подяка організаторам за всі зусилля! Тож свято пройшло на відмінно!

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!