Діалог із владою: Франківці наразі не перекривають вулицю Коновальця

В Івано-Франківську люди планували перекрити вулицю Коновальця о 9:00. Проте акції не відбулося – до жителів приїхали посадовці.

Перекриття планували жителі вулиць Василишина та Весняна. Вони таким чином хотіли добитися ремонту їхніх вулиць. Кажуть, що не раз зверталися до влади з проханнями відремонтувати дороги, проте результату не було.

Одна з жительок – Наталя Нілова пояснює, що вони хочуть, щоб за два тижні хоча б зробити ямковий ремонт. Жінка додає, що у них на вулицях багато підприємств, вони готові долучитися.

“У 2009 році казали, що буде капітальний ремонт. Від того часу ми добилися тільки облаштування тротуару. Потім нам обіцяли ремонт. Марцінків казав, що вже є документи, ремонт мав вартувати 2,5 млн грн”, – пояснює місцева мешканка.

Наталя додає, що вже цьогоріч питала мера, коли буде ремонт. За її словами, міський голова відповів, що на ремонт запланували один мільйон гривень. Проте потім ці гроші перерозподілили на якийсь дитячий садок. Люди продовжували звертатися до мера, але їм відповідали, що грошей нема.

“Ми сказали, якщо він приїде зараз і скаже, в який період і коли буде ремонт, то перекриття не буде. Але якщо ні, то завтра ми готові знову вийти”, – пояснила Нілова.

Підприємець Андрій Форкуц зазначив, що для них дуже важлива дорога. Вони кожного місяця платять 100 тисяч гривень податку місту і ще 100 тисяч гривень – за землю.

“Ми платимо податки, відповідно долучаємось до співфінансування. Але якщо всі погодяться скидатися додатково у межах розумного – ми за”, – пояснює підприємець.

На місце події приїхав заступник міського голови Руслан Гайда. Проте люди сказали, що хочуть бачити Руслана Марцінківа. Гайда відповів, що він – представник влади і сказав, що справді ремонт їхніх вулиць не запланований. Гайда пройшовся вулицею Василишина разом з місцевими жителями. Вони пояснили, що вулиця відремонтова тільки на початку, а далі – ні.

Читайте також: “Дорогу зроблять, коли ми повмираємо”: жителі Богородчанщини вимагають ремонту автошляху

Далі місцеві жителі звернулися до директора департаменту житлової комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака і пояснили, що гроші на ремонт мали виділити. Проте Смушак відповів, що ні. Гроші давали тільки на облаштування тротуарів і ці роботи зроблені.

Також начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак додав, що в Опришівцях і так робляться роботи. Наприклад, документи є по вулиці Барчина, Січинського, добудовують школу тощо.

“Ми по цій вулиці питання піднімаємо 10 років і нічого”, – сказав один з жителів вулиці, а інша жінка додала, що проблеми почалися ще 35 років тому.

Станом на 09:45 вулиця Коновальця не перекрита. Частина місцевих жителів пішла з представниками міськвиконкому оглядати вулиці, а інша частина хоче розпочати перекриття. Люди чекають на міського голову.

Руслан Гайда після розмови з людьми сказав, який він бачить вихід з ситуації. Перше, щоб відремонтувати вулицю Василишина – потрібний проєкт. У першу чергу, з водовідведення, бо без цього роботи почати не можна.

“Як будуть документи, я буду говорити меру, щоб виділити кошти на ремонт. Думаю, він може сягати 8-9 млн грн”, – сказав Гайда.

Також він пояснив, що цьогоріч вони людям зможуть зробити ямковий ремонт. Про капітальні роботи можна буде говорити у 2020 році.

Втім, згодом, о 10:10, дорогу все-таки перекрили.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!