Франківський виконком відправив вірян у Мюнхен “заднім числом”

Сьогодні, 21 лютого, в Івано-Франківську відбулось засідання виконавчого комітету. Під час нього члени виконкому прийняли питання про перевезення прочан.

Так, управлінню транспорту та зв’язку доручили організувати перевезення парафіян до місць духовного збагачення, а фінансове управління зобов’язали виділити на поїздки гроші. Проте не зважаючи на все, у проекті рішення дати написані заднім числом.

Так, наприклад, франківських вірян 29 грудня відправляли за бюджетні кошти в село Фитьків Надвірнянського району. З 9 січня по 15 січня їм виділяли один автобус, щоб їздити Івано-Франківськом. 10 січня прочан відправляли в Львів, 12 січня в село Крилос Галицького району.

Окрім того, 25 січня прочан за бюджетні кошти везли в місто Мюнхен (Німеччина). Для них замовили один автобус великого класу – незважаючи на те, що рішення про перевезення виконком прийняв тільки сьогодні.

Скільки витратило місто на ці поїздки – у проекті не вказано. Міський голова Руслан Марцінків розповів “Галицькому кореспонденту”, що це було суто технічне питання, а більш детальну інформацію можна дізнатися в управлінні транспорту.

Начальник управління транспорту та зв’язку Олег Ганчак пояснив, що інколи до них листи з проханнями про перевезення приходить, наприклад, сьогодні. Відповідно відправка має бути через три дні, а виконком проводять через тиждень після цього. “Тому, щоб люди не ставали заручниками такої ситуації погодження отримують згодом. А ще окремо кожне питання про перевезення виносити на виконком – це буде велике інформаційне навантаження, тому ми потрохи накопичували поїздки, а потім всі разом виносили на виконком”, – зазначив Ганчак.

На питання, чому віряни їхали у Мюнхен, пан Олег зазначив: це краще обговорити із самими прихожанами. Мовляв, вони зможуть краще розповісти програму їхньої поїздки. “Мені треба буде підняти документи, щоб сказати точно хто їхав. А ще домовитися з цими людьми, чи вони хочуть спілкуватися”, – відповів Ганчак.

Нагадаємо, Марцінків хоче запросити митрополита Епіфанія освятити капличку на озері

Уляна САВКА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!