На Аскольдовій могилі поховали їх. У Франківську вшанували героїв Крут

В Івано-Франківську сьогодні, 29 січня, вшановують 99-ту річниці бою під Крутами.

Заходи в місті розпочалися урочистостями на Вічевому майдані, звідки учасники, сформувавши колону і запаливши смолоскипи, рушили до Меморіального скверу.

Біля могил Січових Стрільців та Героїв України відбулася панахида на вшанування пам’яті полеглих за волю і незалежність України.

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів від Києва, 18 км. Бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені, поховали у Києві біля Аскольдової могили.

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. У 2006 року на місці бою встановлено пам’ятник.

IMG_3124 IMG_3157 IMG_3150 IMG_3143 IMG_3142 IMG_3128 IMG_3125

Нагадаємо, До відзначення річниці бою під Крутами буковинець Іван Микулинський презентував нову наукову працю про історичні події, які відбувалися у 2014 році.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!