На Львівщині знищили пам’ятник загиблим полякам

Інститут нацпам’яті вважає знищення пам’ятника загиблим полякам у Львівській області провокацією.

Український інститут національної пам’яті вважає знищення пам’ятника загиблим полякам у Львівській області провокацією, спрямованою на загострення польсько-українських відносин, інформує Depo. Львів.

Про це на своїй сторінці у “Фейсбуці” написав голова Інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович.

“Знищення пам’ятника в Гуті Пеняцькій – провокація, спрямована на загострення польсько-українських відносин, вигідна третій стороні. Пам’ятник, відкритий в 2009 році, став не тільки проявом поваги до пам’яті загиблих в 1944 жителів села, а й символом участі третіх сил в розпалюванні конфлікту між нашими народами. Адже Гута Пеняцька – польське село, знищена за наказом німецьких окупантів через провокації дислокованого тут загону радянських партизан. до участі в каральної операції нацисти свідомо включили поліцейські частини, що складалися з українців”, – написав він.

В’ятрович вважає, що дії вандалів аналогічні діям вандалів в Польщі і мають ту саму мету – розпалювання війни пам’ятників.

Він підкреслив, що осквернення могил і пам’ятників по обидва боки кордону повинні зустріти однаково рішуче засудження в обох країнах як з боку влади, так і громадянського суспільства.

Читайте також:  “Ми ллємо воду на російський терористичний млин”, – депутати Івано-Франківської обласної ради ініціюють звернення щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!