Постать героя: у Франківську відкрили пам’ятник Роману Шухевичу

Сьогодні, 23 травня, в Івано-Франківську на вулиці Шухевичів відбулось відкриття пам’ятника Герою України Роману Шухевичу.

Його встановили неподалік гімназії №2. На відкриття прийшли сотні людей – від школярів молодших класів до ветеранів УПА та бійців АТО/ООС.

“Шухевич – це наша пам’ять і наш герой. Вже 28 років ми маємо незалежну Україну, але виклики все ті, та й ворог у нас все той же. Не забуваймо, за що боролась УПА. Вороги досі називають нас нацистами і шовіністами – але це не так, ми просто боремось за нашу землю і наше життя”, – розповів Богдан Борович, голова Івано-Франківської обласної організації Конгресу українських націоналістів та Всеукраїнського братства ветеранів ОУН-УПА.

Двометрова фігура Героя України авторства скульптора Ігоря Семака зроблена з бронзи. Роман Шухевич зображений одягнутим у військову форму та у плащ. Пам’ятник відкрили міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок.

Нагадаємо, Роман Шухевич (псевдо: «Білий», «Дзвін», «Тур», 30 червня 1907, м. Львів — 5 березня 1950, с. Білогорща, нині у складі м. Львова) — український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів.

“Зараз настає якийсь такий час, коли нам говорять – не думайте про минуле, живіть сучасним. Нам нав’язують чужі цінності. Але так не може бути, нація, яка забула свою історію і своїх героїв, не може стати успішною. Адже ми завжди пам’ятаємо своїх батьків і дідів – і так само треба пам’ятати Героїв України. І українці ніколи не дозволять різним зайдам, “ригам” і “опоблоківцям” переписати історію. Бо в Україні є націоналісти, які цього не допустять”, – сказав Олег Тягнибок, народний депутат України та голова ВО “Свобода”.

Він подякував міському голові Руслану Марцінківу за “рух міста в ідеологічно правильному напрямку”. Мер, в свою чергу, додав, що цей пам’ятник – шана всім, хто віддав життя у боротьбі за Україну.

Нагадаємо, Вічний повстанець: У Франківську відкрили анотаційну дошку Василю Гривінському

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!