Вічний повстанець: У Франківську відкрили анотаційну дошку Василю Гривінському

 Сьогодні, 23 травня, в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Василю Гривінському.

Дошку відкрили у День Героїв на фасаді будинку Крайової управи Братства ОУН-УПА Карпатського краю, на вулиці Лепкого, 46. Василь Гривінський був засновником та першим головою Крайового братства.

Василь Гривінський пройшов довгий шлях – він чинив збройний опір комуністам, був засуджений до страти, але втік і продовжив свою діяльність.

Потім його арештували знову і відправили в радянські табори. Там він теж відзначився участю у повстанні. Василь Гривінський прожив довге життя – помер він у 2008-му, проживши 89 років.

“Що я можу сказати про батька? Він був енергійним і вимогливим чоловіком, він пройшов через всі випробування достойно, він був хорошим громадянином і люблячим батьком. Завдяки йому я ще в четвертому класі усвідомив, що Росія і Україна – різні країни, що є ворожнеча. Потім були табори, боротьба, приховування думок від влади. А тепер ми маємо незалежну Україну”, – розповів син Василя Роман Гривінський.
Син повстанця також сказав, що майже вся їх родина так чи інакше брала участь у війнах і бойових діях. “Це честь і пам’ять.
“Сьогодні, у Свято героїв, ми відкриваємо цю анотаційну дошку нашому героєві. Важливо, щоб зараз, у цей буремний час, націоналісти були разом”, – додав міський голова Руслан Марцінків.

Нагадаємо, У Франківську відкрили анотаційну дошку Степану Пушику

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!