В Івано-Франківську відбулася презентація циклу монографій “Економічна історія Галичини”

  • Сьогодні, 7 жовтня, в Івано-Франківську відбулася презентація циклу монографій доктора історичних наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника  Володимира Клапчука.

    «Економічна історія Галичини» включає в себе чотири монографії, які були видані впродовж 2011-2015 років: «Лісове та мисливське господарство Галичини», «Туризм і курортне господарство Галичини», «Корисні  копалини Галичини: видобування та переробка», а також «Сільське господарство Галичини».

    «Цей захід насамперед особливий через те, що сьогодні презентується не одна книга, а чотири цикли», – акцентував модератор презентації Олександр Новосьолов.

    «Ідея створити таку монографію виникла сама по собі. Я прагнув охарактеризувати той чи інший куточок України. Хотів показати , що Галичина – непересічний край», – розповів доктор історичних наук Володимир Клапчук.

    «Початки туризму у Галичині сягають середини XXI ст. Він не набув масового характеру через низький рівень сфери послуг, незадовільний стан доріг, що характерне і для сьогоднішньої ситуації. Не зважаючи на ці недоліки, туризм та відпочинок у Галичині все ж розвивався, про що свідчить велика кількість різноманітних та інформаційних матеріалів, що були видані в кінці XIX та в першій третині XX ст.», – акцентує автор монографії.

    Галичина видобувала та випускала понад 50% нафтової продукції, кухонної та калійної солей, цинкових та свинцевих руд, сірки, будівельних мінералів та мінеральних вод країни, а видобування озокериту на межі XIX-XX ст. було найбільшим у світі!

  • Як розповідає Володимир Клапчук, цінність цих монографій не тільки у відомостях про Галичину – це спосіб підштовхнути Україну розвиватися в кращу сторону.
    Мар’яна Гнот

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!