13 стартапів: які ідеї хочуть реалізувати франківці у місті

  • Сьогодні, 12 квітня, в Івано-Франківську відбувся конкурсний відбір стартапів для реалізації в Івано-Франківську. Конкурс спрямований на поглиблення співпраці органів місцевого самоврядування та молодих підприємців і створення фонду підтримки перспективних ідей, а переможці отримають на їхнє втілення кошти з міського бюджету.

    “Для нас це перший конкурс, ми ще не все знаємо, але будемо вчитися разом із вами, і я радий, що такі конкурси у нас існують”, – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

    Загалом на конкурс подали всього 15 проектів, проте два не представили.

    Перший проект називається Termostan. Він, як зазначають розробники, стане справжньою допомогою для батьків та дітей. Пристрій дозволить виміряти температуру дитині і отримати результати на свій смартфон, не встаючи з ліжка. Автор зазначає, що батькам це стане у нагоді, адже не потрібно бути весь час біля хворого, можна переглянути самопочуття дитини за тиждень чи місяць та надіслати ці дані лікареві. Пристрій допоможе також визначити день овуляції.

    Цей термометр називають медичним проектом майбутнього. Первинна ціна виробу – 100 доларів, але за умови більшого виробництва ціну можна буде знизити до 50 доларів.

    Один із членів комісії зазначив, що у світі вже існує такий реалізований проект, має назву ITerm.

    Другий проект – лікувальна жуйка на основі карамелізованого меду, воску та прополісу для профілактики та лікування стоматологічних захворювань.

    Комісія визначила, що це цікава ідея, та запитала, чи була думка виходити з жуйками на великий ринок?Проте автор зазначив, що необхідні кошти для клінічних досліджень, і тільки після цього можна було б виходити на великий ринок.

    Третій проект – це туристичний електромобіль з інтерактивним аудіогідом. Автор проекту навіть продемонстрував на презентації літій-титанатні акумулятори, які використовуються в електромобілях. Невеличкий, схожий на гольфмобіль, засіб пересування зможе на зупинках вмикати інформацію про те, в яких туристичних місцях ви знаходитесь. Є кілька варіантів вигляду такого екологічно чистого та привабливого для туризму транспорту: карета, футуристичний автомобіль, чи ретроавтомобіль.

    Комісія зазначила, що стратегічно вигідніше було б створити автомобіль, який зможе пересуватися у гірській місцевості.

    На основі цього конструктора можна створювати різні дизайни і використовувати у різних цілях. Для заряду такої машинки достатньо і десяти хвилин, тому бізнес з автомобілями може бути вигідним та зручним. Звісно, електротаксі створити не вдасться, не думають поки і про серійне виробництво, а розглядають ідеї створювати ексклюзивні туристичні авто.

    Четветий проект – це програма для аналізу фінансового стану підприємства за дуже короткий термін, надання рекомендацій з його вдосконалення. Програма аналізуватиме фінансовий стан підприємства, визначатиме слабкі місця тощо. Працюватиме програма на Windows (XP, Vista, 7, 8). Створений вже навіть робочий прототип.

    П’ятий проект передбачає впровадження технологій мобільного навчання та доповненої реальності для вивчення хімії в закладах середньої освіти. Він дозволить бачити дитині молекули, реакції та процеси у 3D-форматі. Усі ці дослідження будуть відтворені у лабораторії ПНУ, зняті на відео та потраплять у доступ для дітей, так вони зможуть вивчати матеріали, правила безпеки тощо. Для використання потрібно буде мати лише смартфон на системі Андроїд та завантажити мобільний додаток. Схожі програми можна буде використовувати і в інших природничих науках.

    Шостий проект презентує команда, керівником якої є Віля Чупак. Кінодром “Міф” передбачає кінотеатр під відкритим небом, де відвідувачі сидітимуть у автомобілях. Такі кінотеатри з автомобілями добре відомі усім нам з американських фільмів, але у цьому проекті є свої відмінності, адже орієнтують не на автомобільну публіку, а на пішоходів. Вони зможу переглядати фільми з великого екрану, а звук транслюватимуть через радіохвилі у їхніх телефонах. Автори пропонують транслювати фільми просто на площі перед адмінбудівлею.

    Сьомий проект – це сайт для юний авторів та любителів читання, де можна буде опублікувати книги, отримати на них відгуки та рецензії, перевірити книгу на помилки тощо.

    Восьмий проект – заходи, які допоможуть людям починати спільно бізнес. Автор називає це поєднанням швидких побачень і інвестиційного форуму. Люди зможуть познайомитися, дізнатися про спільні інтереси, і за умови бажання кількох людей зайнятися спільною справою їм допоможуть створити статут та розпочати власну справу.

    Дев’ятий проект – це модельне пошиття і відтворення дизайну старовинного національного одягу.

    Десятий проект – благоустрій шкільної їдальні у 25 школі. Розробниками є заступник директора з господарчої роботи, робітник по обслуговуванню та ініціативна група батьків.

    Враховуючи те, що план зміни їдальні – це не стартап, ініціативній мамі порадили звертатися з проектом у інші програми міської влади.

    Одинадцятий проект – Школа ефективних ОСББ. Вона стане у допомозі тим, хто вже очолив ОСББ, є жителем будинку, де є ОСББ, чи поки просто планують його створити. Мета проекту полягає у тому, щоб надавати ОСББ допомогу у вигляді семінарів та практикумів. Програма може бути муніципальною щорічною чи платною в онлайні.

    Дванадцятий проект передбачає налагодження серійного виробництва приладу для контролю теплоти згоряння природного газу. Сама ідея, зазначає один з авторів, є старою, але актуальною зараз. Технологія дозволяє визначити теплотворну здатність та якість газу, – це економія грошей, часу та підвищення ефективності газового обладнання.

    Тринадцятий проект – створення архітектурної школи для учнів молодших та середніх класів. Ідея належить викладачці, вона розповідає, що пройшла всі етапи архітектурної освіти, і така школа дозволить покращити рівень такої освіти в Україні. Вона дозволить дитині розвивати почуття прекрасного, створювати будівлі та вивчати ази дизайну. У подальшому шкоду планують розвивати і відчиняти двері для різних вікових груп.
    Загалом на реалізацію проектів планують витратити 150 тис. грн. Точна кількість переможців невідома. За інформацією “Галицького кореспондента”, переможців назвуть у вівторок на оперативній нараді.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!