28 ілюстрацій: калушанам презентують розмальовку про місто

У Калуші презентували розмальовку, у якій можна розфарбувати вулиці та архітектурні споруди Калуша. Ідея перевидання належить калушанину Ярославу Шевчуку. Тираж – 1000 примірників.

Перше видання розмальовки побачило в 2003-2005 роках. Ініціатором його виходу був міський голова Роман Сушко. Малюнки створив калуський художник Мирослав Гаталевич, який був автором і попередніх малюнків. Автори вирішили перевидати розмальовку, доповниши її осучасненими об’єктами та вулицями Калуша, інформують “Вікна”.

Усього видання містить 28 малюнків, з яких 11 — нових.

Під час презентації Ярослав Шевчук зазначив, що землі рідного краю перебували під владою австрійців, поляків, більшовиків і саме завдяки цим народам Калуш отримав таку цікаву і багату архітектурну спадщину. Він додав, що історія, культура, релігія − невід’ємні атрибути кожного суспільства, які надають нації автентичності. Саме вони і стали основою для перевидання розмальовки.

Видання містить розділи, у яких упорядковані ескізи вулиць та архітектури міста. Зокрема, в розділі “Історія” зібрані одні з найстаріших будівель Калуша: міська ратуша, концертний зал, калійний комбінат, ливарня дзвонів Фельчинських. До речі, остання, за словами Ярослава Шевчука, стала найменш впізнаваним об’єктом серед калушан.

Не обійшлося у виданні і без невід’ємних елементів Калуша. Зокрема, міської ради, пожежної частини, калуського пивзаводу, залізничного вокзалу, вулиці Степана Бандери та проспекту Лесі Українки.

У розділі “Культура і освіта” розмістили одну з найстаріших шкіл Калуша – ЗШ №1, дитячу музичну школу №1, Народний дім, палаци культури «Мінерал» та «Юність».

Важливе значення автори розмальовки приділили і храмам Калуша. Серед них − греко-католицька церква Святого Архистратига Михаїла, Собор Святих Землі Української, парафіяльний костел Святого Валентина, церква Святого Миколи, храм Різдва Пресвятої Богородиці , греко-католицька церква Стрітення Господнього.

Читайте також: Боді-арт для вагітних: калуська майстриня розмальовує майбутніх мам

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!