5 тисяч прикарпатців знаходяться на диспансерному спостереженні у дерматологів

Сьогодні, 29 жовтня, відзначається Всесвітній день боротьби з псоріазом. З цієї нагоди в обласному клінічному дерматовенерологічному диспансері відбулась за участю головного лікаря ОКДВД Іванни Цідило та завідувача кафедри дерматології та венерології ІФНМУ Олександра Александрука прес-конференція.

Фахівці розповіли про причини, які можуть провокувати виникнення цієї недуги, його перші прояви та лікування.
Зокрема, передумовою появи псоріазу вважається спадкова генетика, а також основними факторами ризику є хронічні хвороби, які пов’язані з розладами нервової системи – постійними стресами, емоційним перенавантаженням.

Головний лікар диспансеру Іванна Цідило поділилась статистикою захворюваності. За її словами, у світі від 2% до 11% є хворих на псоріаз. В Івано-Франківській області показники також не є втішними – на сьогодні біля 5 тисяч пацієнтів зареєстровано та знаходяться на диспансерному спостереженні у лікарів дерматологів, інформує ДОЗ.

«Дані статистики щодо захворюваності можна вважати неповними, – говорить керівник медичного закладу, – оскільки не всі пацієнти звертаються з цього приводу до лікарів, а надають перевагу народним методам лікування».

Лікарі також повідомляють, що псоріаз помолодшав. Все частіше почали реєструвати випадки серед новонароджених, діток до першого року життя, шкільного віку та осіб працездатного віку.

Псоріаз – пожиттєвий стан, прояви якого можна повністю контролювати. Це захворювання не є заразним та являється безпечним для життя хворого, однак тяжкі форми псоріазу можуть негативно впливати на якість життя хворого і без своєчасного лікування може розвинутись в більш складні форми, що в подальшому може призвести до втрати працездатності хворого, а пізніше і до його інвалідизації. І хоча в останні роки розроблена велика кількість нових високоефективних ліків і методів лікування псоріазу, лише лікар-дерматолог може вирішити, яке лікування найбільше підходить кожному хворому.

На базі обласного дерматовенерологічного диспансеру працює кабінет фототерапії, який вважається одним із світових стандартів і є доступним для всіх пацієнтів. «Метод фототерапії широко використовується дерматологами для надання допомоги таким хворим. І це велика заслуга колективу диспансеру, – зазначає завідувач кафедри дерматології та венерології Олександр Александрук. – Бо не всі області можуть похвалитись такою методикою, яка давно визнана у світі як одна з найбільш безпечних, ефективних і економічно вигідних методів лікувань».

Щоквартально проводиться в закладі школа псоріазу, де лікарі-дерматологи навчають пацієнтів як жити з цією недугою, як правильно доглядати за шкірою та не погіршувалась якість життя загалом.
Дерматологи наголошують, що самолікування призводить до погіршення стану хворого і в подальшому ускладнює процес медичного лікування і в разі підозри на псоріаз запрошують на консультації для уточнення діагнозу, визначення тактики лікування та запобігання ускладнень.

Нагадаємо, у лікарні Долини проводитимуть позачерговий прийом учасників АТО.

doz

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!