Боротьба за пацієнтів: У Галицькому районі лікарі переманюють пацієнтів

  • 30 березня на сесії Галицької районної ради депутатів проінформували про проведення медичної реформи в Галицькому районі.

    Заступник головного лікаря Галицької ЦРЛ, депутат райради Іван Цибух розповів, що медична реформа уже назрівала давно, тому з 2018 року вона розпочалась на первинній ланці.

    Як відомо, вона передбачає принцип «кошти йдуть за пацієнтом». Тобто з 1 квітня пацієнти мають підписати декларацію з лікарями. За надання медичних послуг одному пацієнту віком від 5 до 65 років лікарі отримуватимуть 370 грн в рік, а за лікування молодших і старших пацієнтів – вдвічі більше. Також з цих грошей буде оплачуватись заробітна плата сестринського медичного персоналу.

    «Тобто скільки у лікаря буде пацієнтів, стільки держава дасть грошей. Вона більше не буде давати кошти на інфраструктуру, а кожний лікар почне боротися за пацієнтів. Це грозить скороченням кількості робочих місць, а причиною цього може бути наша бездіяльність. Якщо ми зараз лікарям не допоможемо укласти угоди з пацієнтами, то вони мають право піти до інших спеціалістів і не обов’язково у своєму населеному пункті чи районі», – пояснив голова районної ради Павло Андрусяк.

    Тож ймовірно, що ті лікарі, які не зможуть «назбирати» пацієнтів прийдуть до районної ради, але вона нічого не зможе зробити. Тоді у голів сільських рад і депутатів виникне реальна проблема: або ліквідувати ФАП чи амбулаторію, або ж доплатити лікарю «зі своєї кишені», який або не вміє лікувати, або не боровся за пацієнтів. А якщо пацієнти не укладуть угоди з лікарями, то з 1 січня 2019 року їм доведеться уже оплачувати самостійно медичні послуги, адже держава їх не фінансуватиме.

    «Лікарі не з Галицького району теж появилися в наших селах. Вони ходять і домовляються з людьми про підписання декларацій. Це боротьба за пацієнтів і я дуже хотів би, щоб її виграли галицькі лікарі, а не сусідні», – підкреслив Андрусяк.

    Іван Цибух додав, що наразі в Галицькому районі лікарі заключили тільки 3000 декларацій. Також він наголосив, що пацієнти можуть і змінювати лікарів, з якими підписали декларації, тоді вони укладають нові, а старі анульовуються.  Відомо, що деякі мешканці віддалених сіл уклали декларації з лікарями з сусідніх районів, а це відповідно «вдарить» по бюджету місцевих громад. Тож Павло Андрусяк попросив голів сільських рад допомогти лікарям укласти декларації з пацієнтами. «Кожна людина – це гроші в бюджет. Давайте проінформуємо людей і підтримаємо наших лікарів», – додав він.

  • Однак депутат Ярослав Бартків зауважив, що не потрібно підключати адміністративний ресурс, щоб люди підписали декларації тільки з галицькими лікарями і гроші залишилися в районі. Мовляв, на першому місці має бути якість, а не гроші, тому не потрібно тиснути на людей. Таким чином, до хороших лікарів пацієнти самі підуть, а «випадкові» зможуть відсіятися.

    Раніше “Галицький кореспондент” писав, що у Галичі створили опорну школу.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!