Будинок на болоті

  • На Тлумаччині, у селі Остриня, учасники антитерористичної операції перекрили дорогу державного значення, що з’єднує Івано-Франківськ та Київ. Таким способом вони вирішили добитися справедливості та допомогти матері загиблого побратима.

    Михайло Погорєлов загинув 29 серпня 2014 року в Іловайську. Його матері після смерті сина вирішили купити квартиру. У соцмережі Василь Бійся пояснив, що на це виділили 180 тис. грн. з державного бюджету та 70 тис. грн. – з районного, і районна влада жваво допомагала з пошуком відповідного житла. Проте домівка, на яку витратили кошти, виявилась непридатною для проживання.

    За словами Бійсі, перший заступник голови РДА Ігор Бринський запропонував купити квартиру в Тлумачі, на вул. 1 Травня, 62а. Але той будинок у жалюгідному стані. «Немає жодних комунікацій, не проведено ні світла, ні газу, ні води, стоїть на мочарах, його постійно затоплює – і всюди грибок, – написав він. – Окрім того, в будинку ніхто не проживає. Спочатку його будували як нежитлове приміщення, а пізніше реконструювали та зробили житловим, але нормам він не відповідає».

    Те, що для матері Михайла Погорєлова купили не придатну для проживання квартиру, підтвердив і голова Тлумацької райради Василь Двояк: «Була придбана квартира, яка на сьогоднішній день не відповідала санітарним нормам. М’яко кажучи, не можна було в тій квартирі проживати».

    Згодом кошти за житло мамі таки повернули, але чи достатньо цього? Очевидно, що ні. Тому місцеві учасники АТО вирішили вийти на протест та перекрити дорогу Івано-Франківськ – Київ.

    «Проблема є вже декілька місяців. При купівлі квартири для родини загиблого бійця керівники району відкрито провели аферу та змусили маму купити квартиру, яка, за нашими даними, належить одному з керівників, – пояснює атовець Ярослав Московчук. – При цьому квартира була у не придатному для життя стані».

    Дивитися на цю квартиру приїжджала обласна комісія на чолі з заступником голови ОДА Богданом Кобилянським, у складі якої були в. о. директора департаменту соцполітики ОДА Віталій Яворський та головний спеціаліст Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО Володимир Веркалець. Вони також визнали житло не придатним для проживання.

  • «У нас виникло два питання: повернути мамі кошти, щоб вона могла придбати собі нове житло, і покарати винних. Адже це не просто аферисти, а керівники району!» – наголошує Московчук.

    Гроші матері Михайла повернули протягом тижня. Але щоб покарати винуватців, атовці звернулися до голови ОДА Олега Гончарука. Була створена ініціативна група.

    «Коли ми пішли до Гончарука, то він обіцяв, що з цим розбереться і надасть нам відповідь про те, які заходи будуть прийняті. Пройшов місяць, але відповіді не було, – розповів атовець. – Тоді ми вирішили вдатися до такої акції громадського спротиву. До нас приїжджав керівник апарату Івано-Франківської ОДА Роман Маланюк, і ми домовилися повторно створити ініціативну групу. Ми разом всі хочемо, щоб все було зроблено у правовому полі. Ми хочемо, щоб ті чиновники були покарані».

    У свою чергу, голова Тлумацької РДА Володимир Габурак пояснив, що в районній владі також зацікавлені у вирішенні цієї проблеми: «В ОДА відбулося засідання, де розписали подальші дії. Всі заяви ми передаємо правоохоронним органам, і всі зацікавлені в тому, щоб об’єктивно вирішити проблему. Я в першу чергу зацікавлений у цьому».

    Під час перекриття дороги в Острині до протестуючих приїхали представники райради, РДА та ОДА. На місці вирішили, що надалі цим питанням буде займатися спеціальна ініціативна група, засідання якої відбулось у вівторок, 26 грудня. Тому чи будуть покарані винуватці, покаже час.

    Людмила ОЛЕНЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!