«Бюджет не найкращий», – голова бюджетної комісії про ОТГ на Прикарпатті

  • За 2016 рік експерти Асоціації міст України розробили 61 проект нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення проблем місцевого самоврядування. З них було прийнято 5 законів та 7 Урядових актів.

    Про це стало відомо сьогодні, 26 січня, під час засідання регіональної платформи «Проблеми питання бюджетного забезпечення громад та проекти законів для зміцнення місцевого самоврядування, які потребують першочергового схвалення».

    «Найбільше від реформи чекають фінансових ресурсів та самостійності об’єднаних територіальних громад. Якщо в 16 році працювало 3 територіальні громади, то в 12-тому таких громад уже 11. Втім цього недостатньо. Потрібно завершувати процес адміністративно-територіальної реформи. Вона є пріоритетною в державі», – ділиться народний депутат Володимир Шкварилюк.

    «Перші громади отримали величезні преференції від держави. Позитивний досвід показує, що потрібно рухатись у цьому напрямку», -переконаний Валерій Крецул.

    Зокрема до бюджетів міст обласного значення почали зараховувати: плату за адміністративні послуги; державне мито; акцизний податок з роздрібного продажу тютюновими, алкогольними виробами та нафтопродуктів; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

    Втім голова бюджетної комісії Івано-Франківської облради Микола Палійчук переконаний:

    «Я підтримую об’єднання. Бо громади отримали більше повноважень. Втім бюджет потрібно формувати знизу вверх. Потрібно враховувати географічне розташування та склад населення. На цій базі потрібно приймати бюджет, бо бюджет у нас, на жаль, не найкращий. Я не бачу великого перерозподілу податків. Завдяки народним депутатам Прикарпаття отримало більше коштів, але ці кошти були отримані завдяки нардепам, а не громадам. Поки не буде сильного мера, не буде сильної України».

    IMG_2958

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!