Сьогодні, 8 вересня, у селі Хриплин, що поблизу Івано-Франківська, відкрили новозбудовану загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.
На відкриття завітали керівник Департаменту освіти і науки Ігор Максимчук та його заступники, міський голова Руслан Марцінків, народна депутатка Верховної Ради Оксана Савчук, депутат обласної ради Михайло Королик, сільський голова Роман Соколик, а також місцеві жителі.
«Довгоочікувана школа. Але це не кінець, ще буде спортзал. Ми над цим працюємо. Хочу щиро подякувати всім, хто долучився до цього свята. Коштів часом не вистачає, але рух все одно йде вперед. Проблем ще багато: каналізація, дорога. Але завершення будівництва школи було основним завданням”, – каже Руслан Марцінків.
Міський голова на відкриття прийшов з подарунками – іконою та сертифікатом на суму 20 тисяч гривень.
“Це історична подія для села, адже це непересічна подія. Спочатку був садочок, а тепер школа. Тепер діти можуть вчитися у своєму селі, а не їздити до Івано-Франківська. Бажаю всі учням успіхів та щоб завжди пам’ятали: своє, рідне – завжди найкраще”, – каже депутатка Оксана Савчук.
Сільський голова Роман Соколик зазначив, що школа – це найкращий подарунок на День села Хриплин, якому сьогодні 583 роки від першої згадки. Він сказав, що будівництво цієї школи планували ще 32 роки тому.
Директор Департаменту освіти й науки Ігор Максимчук зазначив, що сьогодні здійснилася багаторічна мрія усіх мешканців Хриплина. Очільник департаменту також прийшов з подарунком – волейбольними та баскетбольними м’ячами. Крім того, школі подарували 20 світловідбивальних жилетів, щоб учнів було помітно у темну пору доби.
“Відкриття школи – це важливий день для нашого села. Ми чекали її понад 30 років. Тепер наші юні хриплинчани вчитимуться у сучасних обладнаних класах. І це тільки перша черга. Далі – спортзал та реконструкція старого приміщення”, – каже директор новозбудованої школи та депутат міської ради Галина Куницька.
Також школі презентували від Івано-Франківської ОДА комп’ютерне обладнання для класу інформатики.
Опісля школу освятили, а всі присутні оглянули приміщення.
У селі близько 300 дітей шкільного віку. Чинна школа може прийняти лише сотню, решта змушена їхати до міста. Натомість нова передбачає дев’ять повноцінних класів і спеціалізовані кабінети хімії, фізики та інші.
Нагадаємо, що нещодавно на Богородчанщині відкрили новозбудовану школу.