Вчора, 16 січня, в Одесі на екстрений виклик поліції приїхали п’яні медики. На жаль, через безвідповідальність лікарів чоловік, до якого викликали карету швидкої допомоги, загинув.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє головний спеціаліст поліції регіону Руслан Форостяк.
Правоохоронець зазначив, що ввечері 16 січня до них на “гарячу лінію” надійшов виклик про те, що біля залізничного вокзалу розгулює напівоголений чоловік в неадекватному стані, який не може зв’язно говорити. На місце події одразу виїхав наряд патрульної поліції. Після того, як патрульні довідалися від чоловіка, що йому зле, вони викликали карету швидкої, аби надати йому повноцінну медичну допомогу.
“До зупинки громадського транспорту біля вокзалу під’їхала карета швидкої допомоги та зупинилась, старший наряду підійшов до них та з’ясував, що вони прибули за їхнім викликом, пояснив, куди під’їхати до особи, що потребує допомоги, а сам пішки повернувся на місце, де в той час громадянину стало гірше, йому вже робили реанімацію, штучне дихання та масаж серця”, – зазначив Форостяк.
Проте “швидка” не зрушила з місця. Після 20 хвилин марного очікування, поліцейський вдруге підійшов до транспорту медиків та досить переконливо пояснив, куди треба під’їхати. Вже після цього “швидка” розвернулась та нарешті прибула на місце події, де констатували смерть громадянина.
Читайте також: Поліція відкрила кримінальну справу через отруєння у франківському ресторані
Поліцейські відчули запах алкоголю від медичних працівників. Крім того, працівники охорони здоров’я використовували нецензурну лексику та намагалися курити у громадському місці та своєму автомобілі. На зауваження патрульних вони не реагували.
В результаті правоохоронці викликали слідчо-оперативну групу та затримали порушників. Після примусового обстеження підтвердилось, що лікар та фельдшер знаходились в стані алкогольного сп’яніння (у фельдшера виявили 2,22 проміле), водій авто виявився тверезим.
Щодо правопорушення на медиків були складені адміністративні протоколи. Проте правоохоронці вбачають у їхніх діях ознаки кримінального правопорушення – не надання необхідної допомоги в безпорадному стані. Вирішується питання про притягнення лікарів до відповідальності.