Чесно: Вибори на Прикарпатті – змагання політичних обіцянок

Сьогодні в Івано-Франківську відбулась прес-конференція присвячена огляду кандидатів та самовисуванців на посаду народного депутата України по виборчому округу №85 з виборів, що пройдуть на Прикарпатті 17 липня.

За час передвиборчої кампанії експерти провели аналіз передвиборчих програм кандидатів,  проаналізували політичні траєкторії їхнього руху, попередній виборний досвід та діяльність кандидатів, що зареєструвались на цю передвиборчу гонку. Конференцію провели експерти Руху “ЧЕСНО” та кампанії “Стеж за грошима”.

Також на основі аналітики експерти прокоментували діяльність технічних кандидатів.

Оскільки про кандидатів ми знаходимо інформацію тільки за один місяць, то можна зробити висновок, що ці вибори тільки змагання політичних обіцянок, переконані активісти.

Раніше прикарпатські округи були досить спокійними. Сьогодні ж серед кандидатів багато балотується «парашутистів», що прибули з інших областей.

Серйозні “технічні” кандидати балотуються зі Львова, які завели багато членів у ДВК (один з них завів близько 90 членів у ДВК). Серед кандидатів на депутатське крісло аналітики виділяють близько 19-ти “технічних”. Багато кандидатів «заробітчан», які систематично балотуються по всій Україні на різних округах у виборах різних рівнів.

Проаналізувавши програми висуванців, найпоширенішими обіцянками стали зниження тарифів та підвищення зарплат і пенсій, також кандидати обіцяють припинити військові дії. Більшість програм є досить стереотипними, переконані активісти.

Найчастіше зустрічаються в програмах прикарпатських кандидатів слова: «Україна», «розвиток», «захист», «громади», «життя», «бути», «дій», «суддів» тощо.

 

В той час у кандидатів на Сході частіше зустрічаються слова «АТО», «війна» тощо. Тобто програми прикарпатських кандидатів в народні депутати трішки позитивніші.

Деякі кандидати просто копіюють програми висуванців з інших областей і округів. В свою чергу уже відомі прикарпатцям кандидати використовують свої старі передвиборні обіцянки, діляться активісти.

Нагадаємо, у 21 кандидата виявлений плагіат у передвиборних програмах.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!