Чому така вартість: мер Франківська розповів про з’єднання бульварів

В Івано-Франківську проводять роботи зі з’єднання Північного та Південного бульварів.

Нагадаємо, ця ділянка вулиці проектується як магістраль загальноміського значення і має на меті забезпечити інтенсивність руху в межах 700-1000 одиниць автотранспорту за годину по одній смузі руху.

Крім того, будівництво вулиці є необхідним для розвитку тролейбусного руху в Івано-Франківську. У міській раді запроектували тролейбусну лінію по вулицях Гетьмана Мазепи – Південний бульвар – Північний бульвар.

Вона буде призначена для обслуговування жителів південно-західного та південного районів міста екологічно чистим видом транспорту, а також доповнить частково збудовану тролейбусну лінію Залізничний вокзал – Автовокзал. Обидві ці лінії мають на меті покращення сполучення центральної частини міста з іншими мікрорайонами. Прогнозований пасажиропотік складе більше 20 тисяч людей на день. Договірна ціна робіт склала 9 мільйонів 978 тисяч гривень.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків оприлюднив на своїй сторінці відповіді УКБ на найбільш поширені запитання щодо цього проекту.

“Я не розказуватиму, скільки труднощів супроводжує цей проект, кожен десь собі розуміє складність такого завдання. Ринок, нерухомість, яку треба викупити, коректура ПКД відповідно до сучасних вимог. Далі – коментар начальника УКБ Романа Галіпчака стосовно закидів, які лунають на його адресу в соцмережах“, – йдеться у дописі.

Чому чотири смуги?

Дороги, які виходять на Бульвари, – Гурика і Володимира Великого – мають чотири смуги, рух на ділянці насичений, центр міста і ринок неподалік. Крім того, передбачені смуги для громадського транспорту, зокрема тролейбусів. Тут готується будівництво нової лінії електространспорту, що з’єднає вулицю Мазепи і Галицьку. Також у проекті є велодоріжки, тротуари.

Чому така вартість?
Варто розуміти, що це не ремонт і навіть не капремонт дороги, а будівництво нової магістралі. Це початкова вартість проекту, після онлайн торгів очікувана ціна знизиться.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!