Маски в магазині: обов’язково одягати чи ні?

З початку карантину в Україні, 12 березня, одним з атрибутів одягу стала – маска.

Однак інколи виникають ситуації, коли у магазинах, супермаркетах споживачів змушують одягнути маску, посилаючись на те, що ходити без неї зараз заборонено. Кажуть, що магазин можуть оштрафувати, якщо покупці ходитимуть у ньому без захисту. Та чи мають право змусити людину одягнути маску в супермаркетах та магазинах з’ясовував “Галицький кореспондент”.

Так, з точки зору закону, змусити одягнути маску не мають права до надзвичайного стану. Дію Конвенції про права Україна не зупинила. Її дію зупинили деякі країни, наприклад Вірменія та Литва. 

Оштрафувати магазин також не можуть. Та це не означає, що носити маски не потрібно. Щоб убезпечити себе та інших такий атрибут все ж варто одягнути.

Поліція Івано-Франківської області у соціальній мережі кожного дня наголошує на дотриманні карантину.

“Прикарпатські поліцейські патрулюють громадські місця на дотримання карантинних обмежень. Проводять додаткові заходи щодо протидії коронавірусу: патрулюють парки, сквери, а також інші місця відпочинку. З громадянами проводять роз’яснювальні бесіди та наголошують на важливості дотримання правил карантину”, – йдеться в повідомленні.

У соціальній мережі колишня міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що носити  маску потрібно, якщо ви кашляєте, чхаєте, маєте підвищену температуру, доглядаєте за людиною з симптомами хвороби або якщо маєте контакт з багатьма людьми (якщо ви працівник банку, касир тощо).

Дотримуватися правил носіння маски важливо. Через те, що всіх зобов’язали носити маску, а в деякі супермаркети навіть не можна зайти без неї, то забороняти маски із тканини ми не можемо. Але якщо ви їх носите, зважайте на низький рівень їхньої ефективності та не нехтуйте правилами гігієни рук, кашлю і чхання, а також дотримання дистанції“, – пише Супрун. 

Нагадаємо: франківцям пояснюють, де і коли треба одягати маски

 

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!