Чим Харків кращий за Франківськ? Думка творця муралів

У Харкові триває фестиваль «ГаліціяКульт», в якому беруть участь двоє Франківських митців – Сергій та Віталій Грехи, які тільки сьогодні закінчили роботу над своїм муралом у рамках цього проекту на стіні заводу «Турбоатом».

Сергій розповів про свої враження від знайомства з харків’янами та перебування у цьому місті.

Чим, на ваш мистецький погляд, Франківськ кращий за Харків?

Чим? Я би сказав чим Харків кращий за Івано-Франківськ. Мені здається, що місто дуже перспективне. Воно мене дуже втішило. Я собі уявляв його трішки «совковим». Харків дуже яскравий, тут дуже багато цікавих людей живе, багато активної творчої молоді. Взагалі, місто дуже приємне і затишне. Мене це дуже здивувало. Тобто, я не був так налаштований до цього міста.

14081370_1048575921916627_537383465_n

Що вас найбільше вразило у Харкові?

Знайомство з художником-харків’янином Павлом Маковим. Він нас запросив у свою майстерню, показав свої роботи. У нього цікава техніка: він свої роботи не малює, а друкує маленькими фрагментами. Створення робіт триває декілька років. Це довготривалий процес. Павло –  метр, художник визнаний у світі, не тільки в Україні.

Які у вас плани щодо створення муралів після повернення з Харкова?

Плануємо поїхати в жовтні в Польщу. Ми вже їздимо чотири роки на проект «Brake day». Це більше така хіп-хоп культура. Також плануємо поїхати в Луцьк на фестиваль, який називається «Територія А». Це великий урбан-фестиваль.

Нагадаємо, франківці Сергій та Віталій Грехи розповіли, що малюють мурали з 2012 року. Свої перші роботи вони створили у Львові. Протягом трьох років хлопці намалювали п’ять муралів на території дитячих майданчиків. 

Коташевська Тетяна

Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia

 

 

14099810_1806730729545577_25545211_n

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!