Депутати Франківської облради: забудовники мають сплачувати пайові внески

Прикарпатські забудовники мають сплачувати пайову участь.

Про це йшлося сьогодні, 7 лютого, на засіданні комісії Франківської обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, люстрації та очищення влади.

Очільник комісії Тарас Виноградник розповідає: Івано-Франківська область входить до топу за темпами будівництва.

Забудовники мають сплачувати пайову участь. Зокрема, 4% коштів від житлового будівництва передається на розвиток інфраструктури міста. Не всі міста прийняли таке положення. Франківськ таке положення прийняв, втім в області це зробили не всі населені пункти.

Від цього Прикарпаття втратило більше 1,5 мільярди гривень.

Комісія підготувала звернення до органів прокуратури. Адже органи один за одним переконують, що контроль за пайовими внесками роблять не вони, а відтак з’явилось «зачароване коло».

У серпні минулого року було  зареєстровано 12 кримінальних проваджень в цій галузі. Втім, зараз не зрозуміло, з яких підстав це було та на якому етапі провадження ці справи знаходяться зараз.

Представник ДАБК в області пояснив, пайова участь носить декларативний характер. Забудовник визначає це перед початком будівництва в обов’язковому порядку. Та запевнив, інформацію про стан сплати пайових внесків по області він надасть.

Представник ДАБІ  Олег Семків запевняє: «Позитивно вплинув Закон «Про децентралізацію влади», адже тепер влада має можливість контролювати сплату цих внесків. Якщо в районах важко проконтролювати цей процес, то у Франківську контроль здійснюється добре. Інформація звіряється і об’єкт може здаватися в експлуатацію тільки після сплати внеску у фонд соціально-економічного розвитку міста».

Депутати облради все ж звернуться до прокуратури Івано-Франківської області. Адже переконані, правоохоронними органами належним чином не здійснюються провадження щодо таких злочинів. А сплата цих внесків зменшить навантаження на бюджет області.

IMG_3348

IMG_3346

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!