В’ятрович: державну мову слід відновлювати державними методами

Україна вже зробила ряд важливих кроків на шляху до українізації, але попереду ще тривалий шлях.

Про це заявив глава українського Інституту національної пам’яті, історик Володимир В’ятрович під час чату на “Главреді”.

“Процес українізації – досить тривалий. Все зроблене у цьому напрямку є надзвичайно важливим. Насправді квоти на українську музику, дублювання фільмів і так далі – це неймовірно важливі кроки, які рухають нас вперед”, – сказав історик.

В’ятрович зазначив: після прийняття закону про освіту наступним кроком на шляху українізації має стати прийняття закону про державну мову.

“Мої друзі і колеги, і представники громадськості розробили адекватний проект цього закону, і він незабаром буде розглядатися у Верховній Раді. Я б дуже хотів, щоб він був прийнятий, тому що це перша цілісна спроба захисту української мови в Україні”, – підкреслив він.

Глава інституту також пояснив, навіщо потрібен Україні закон про державну мову.

“Наприклад, у Великій Британії немає такого закону. Справа в тому, що українську мову в період бездержавності України знищували саме державними методами. Тому, щоб відновити її, знову поставити на ноги, потрібна саме цілеспрямована державна політика. Сподіваюся, що у наших політиків знайдеться мужність і розуміння, і вони це зроблять”, – резюмував він.

Читайте також: В Івано-Франківську розпочався “Диктант єдності”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!