Дітей-інвалідів «нагріли» майже на 800 тисяч гривень

Перевірка КРУ та департаменту соцполітики, звільнення одіозного заступника директора – це наслідки телевізійного сюжету та численних звернень «Народного Контролю» щодо проблем у Снятинському дитячому будинку-інтернаті.

Місяць тому активісти «Народного Контролю» вперше переступили поріг інтернату, за словами директора департаменту соціальної політики, першого за кількістю меценатської допомоги в області, та на власні очі переконалися, що ні діти, ні сам будинок на часто відвідуваних меценатами не виглядають. Процвітав там хіба що сімейний підряд багаторічного директора, а на час візиту «Народного контролю» вже заступника директора інтернату Шимчука Леонтія Онуфрійовича.

Журналістам «Народного Контролю» вдалося зняти запис сторонніх осіб на прийом до стоматолога інтернату Жарана В’ячеслава Станіславовича, до речі, зятя заступника директора інтернату, та отримати інформацію про те, що приватною практикою в інтернаті стоматолог займається без жодних договорів. Познайомились журналісти і з іншими членами «родини»: свахою (завідувач кухнею) та дочкою (лікар-психіатр) пана Шимчука, які дружно працюють на «благо» інтернату, та і про власну вигоду не забувають, судячи із вражаючої за кількістю та зовнішнім виглядом нерухомості, що перебуває у власності «родини» у Снятині та аж ніяк не відповідає їх скромним зарплатам.

Надивившись, а ще більше наслухавшись від мешканців Снятина про роботу пана Шимчука, активісти «Народного Контролю» забили тривогу та звернулися у всі інстанції, які уповноважені контролювати цю діяльність.

Про результати перевірки першим «Народний Контроль» повідомило КРУ: ним «виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 110 072,70 грн., з яких відшкодовано 2 729,80 грн., та інших порушень фінансової дисципліни на суму 668 297,48 грн., з яких усунуто на 106 243,87 грн.». Також до Снятинського дитячого будинку-інтернату «застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, а також ініційовано питання застосування призупинення бюджетних асигнувань». Дані перевірки направлено у Коломийську міжрайонну прокуратуру. Незважаючи на те, що Леонтій Шимчук був заступником директора, саме в його руках перебувала печатка закладу та саме він підписував документацію ще до недавнього часу.

Представники департаменту соцполітики провели свою перевірку 14 березня 2016 року. За цією ревізією на місці слідкували і активісти «Народного Контролю» на чолі з головою Івано-Франківської організації «Народного Контролю» Володимиром Гергелюком. Активісти «Народного Контролю» взяли з собою і стоматолога, аби той перевірив, чи попри свою приватну практику в закладі, зять пана Шимчука хоча б лікував зуби вихованцям. Висновок експерта був невтішним: у багатьох дітей зуби не просто не доглянуті, а відсутні.

Після сюжету «Народного Контролю» та перевірок у Снятинському інтернаті таки відбулися позитивні зміни: зі своєї роботи пішов заступник директора Леонтій Шимчук та його зять-стоматолог В’ячеслав Жаран. Директор закладу Наталія Гордашко також подала заяву на звільнення, хоча керівник департаменту Олександра Бурдяк заявила, що претензій до директора немає. Заяву на звільнення директора інтернату розглядатиме на своєму засіданні сесія Івано-Франківської обласної ради. Окрім того, керівник Департаменту соцполітики озвучила кандидатуру нового директора: за поданням департаменту, ним може стати теперішній заступник директора Залучанського інтернату Курилюк Василь Іванович.

«Ми сподіваємося на позитивні зміни в інтернаті, але будемо і надалі слідкувати і за кадровими призначенням, і за роботою нового директора. Окрім того, ми продовжуємо контактувати з благодійниками, які надавали допомогу інтернату, зіставляємо їхні акти з записами бухгалтерських книг інтернату», – повідомив голова Івано-Франківської обласної організації «Народного Контролю» Володимир Гергелюк.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!